Bramkarz West Ham United, Łukasz Fabiański został samodzielnym rekordzistą reprezentacji Polski pod względem występów z czystym kontem. Już po raz 26. w kadrze nie przepuścił bramki. Tym samym 35-latek zdetronizował Józefa Wandzika, który był rekordzistą od 1995 roku.

„Dla bramkarza zawsze jest plusem, kiedy mecz kończy się z czystym kontem. Na pewno jest to pozytyw z tego spotkania dla mnie i drużyny – powiedział Fabiański. Nie dopuściliśmy przeciwników do klarownych sytuacji, może poza jedną. To trudny rywal, który ma bardzo długą serię meczów bez porażki”. 

Bramkarz pochwalił postawę formacji defensywnej Biało-Czerwonych, którzy pomimo pressingu ze strony rywali, czuli się dobrze na boisku. Podkreślił też, że wycofywanie piłki do bramkarza jest elementem, nad którym zespół często pracuje podczas treningów.

Golkipera  West Hamu, należy pochwalić m.in. za obronę strzału Emersona z pierwszej połowy meczu Polska-Włochy.

Fabiański stał także między słupkami w meczu Polaków z Włochami przed dwoma laty na  Stadionie Śląskim. Biało-Czerwoni przegrali wówczas 0:1. „Każdy pamięta okoliczności w jakich przegraliśmy tamto spotkanie po rzucie rożnym. Byliśmy mocno wyczuleni na ten element, żeby nie dopuścić do błędu, który zdarzył się dwa lata temu w Chorzowie. Jesteśmy świadomi, że jeszcze sporo pracy przed nami. Chcemy się rozwijać jako zespół” – dodał.

„Było to trudne spotkanie, przeciwnik znajdował się w dobrej formie, w końcu to ich 18. mecz bez porażki. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i tak też to wyglądało, ale udało się zremisować i jest to bardzo cenny dla nas punkt”. – podsumował Łukasz Fabiański

Kolejne spotkanie Ligi Narodów Polska rozegra w najbliższą środę. Spotkanie z Bośnią i Hercegowiną rozpocznie się o godzinie 20:45 we Wrocławiu. Łukasz Fabiański jednak nie będzie bronił polskiej bramki w tym meczu. Trener rotuje bramkarzami reprezentacji (Fabiański gra w co drugim meczu na zmianę ze Szczęsnym). Tym razem Fabian ma być rezerwowym.

Oprócz 26 czystych kont w reprezentacji Polski, Fabiański zachował ich 107 w 474 meczach na poziomie klubowym, w tym 15 w 93 meczach dla Irons.