W weekend rozegranych zostało kilka spotkań Ligi Narodów. Międzynarodowe powołania i miejsce w podstawowej „11” otrzymało kilku zawodników Młotów. Spotkania rozegrali Łukasz Fabiański (Polska), Declan Rice (Anglia), Tomáš Souček i Vladimír Coufal (Czechy), Darren Randolph (Irandia), Andrij Yarmolenko (Ukraina).

Anglia – Belgia

Zakończyła się seria trzynastu meczów bez porażki reprezentacji Belgii. Zespół angielski, w którego składzie można było oglądać zawodnika Młotów Declana Rica, pokonał Belgię tym samym przerywając jej doskonałą passę międzynarodową.

Rice rozegrał w barwach narodowych pełne 90 minut (otrzymał żółtą kartkę). Drużynie angielskiej można było w tym spotkaniu zarzucić jedynie brak dokładności, ale to nie przeszkodziło w tym, aby wyjść ze spotkania zwycięsko.

Czechy – Izrael

Tomáš Souček i Vladimír Coufal pomogli Czechom w zwycięstwie w Lidze Narodów UEFA w niedzielny wieczór. Czesi grali w Hajfie z reprezentacją Izraela i wygrali 2:1. Para Hammersów rozegrała 90 minut, a ich kraj zapewnił sobie drugie zwycięstwo w grupie 2.

Polska – Włochy

Łukasz Fabiański zachował czyste konto w trudnym meczu z Włochami. Spotkanie z Italią było już 26. Fabiańskiego w drużynie narodowej, w którym nie dał się pokonać rywalom. Polska bezbramkowo zremisowała z reprezentacją Włoch i zwłaszcza w drugiej połowie kilkukrotnie pokazała się z dobrej strony. Dobrze spisywała się defensywa ekipy Jerzego Brzęczka, która skutecznie utrudniała grę Włochom.

Irlandia – Walia

Darren Randolph również był w świetnej formie i zachował czyste konto grając 90 minut. Irlandia zremisowała 0:0 z Walią. Bezbramkowy remis w Dublinie oznacza, że ​​Walia prowadzi w swojej grupie.

Niemcy – Ukraina

Andriy Yarmolenko i Ukraina byli bliscy pokonania niemieckiej drużyny Joachima Löwa w sobotni wieczór, ale ostatecznie przegrali u siebie 2:1. Honorowego gola gospodarze strzelili po rzucie karnym. Yarmolenko rozpoczął spotkanie i rozegrał pierwsze 69 minut meczu na stadionie olimpijskim w Kijowie.

Demokratyczna Republika Konga

Pojawiły się doniesienia, że Arthur Masuaku doznał kontuzji kolana podczas zgrupowania Demokratycznej Republiki Konga. Masuaku został powołany do drużyny Christiana Nsengi-Biembe na mecze przeciwko Burkina Faso. Nie zagra w żadnym z nich.  Wrócił już do Londynu i opuści spotkania Ligi Narodów. Piłkarz przeszedł badania w klubie i kontuzja okazała się niegroźna.