West Ham United poinformował na oficjalnej stronie klubu, że wydano pozwolenie na zwiększenie pojemności London Stadium do 62500 miejsc.

Zwiększenia trybun o kolejne 2,5 tysiąca miejsc będzie możliwe, po żłożeniu wniosku o certyfikat bezpieczeństwa. Umożliwia to pobicie kibicom Młotów kolejnego klubowego rekordu frekwencji. Zwiększenie pojemności zaspokoi zapotrzebowanie kibiców na bilety na spotkania zespołu Davida Moyesa.

Rozbudowa stadionu jest kolejnym pozytywnym krokiem dla klubu. West Ham dąży cały czas do osiągnięcia pełnej pojemności stadionu, która wynosi 67 tysięcy, dzięki ulepszeniom na trybunach Bobby’ego Moore’a i Sir Trevora Brookinga. Jeśli uda się rozbudować obiekt i osiągnąć pełną pojemność to London Stadium stanie się największym stadionem w Londynie i drugim największym w Premier League po Old Trafford.

– Wszyscy w klubie robią wszystko, aby rozwijać ten klub na boisku i poza nim, z korzyścią dla naszych kibiców. Wszyscy czujemy, że sprawy idą w dobrym kierunku. Powracający kibice na stadiony są fantastyczni, a atmosfera którą tworzą w 60 tysięcy osób towarzyszy nam w każdym meczu. Posiadanie większej ilości fanów sprawi, że będzie to lepsze dla nas wszystkich. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby powitać na London Stadium jeszcze więcej młodych kibiców i rodzin – powiedział David Moyes.