West Ham United U-21 pokonał Gillingham 2:0, w trzeciej kolejce fazy grupowej EFL Trophy. Dzięki temu młodzi piłkarze Młotów zapewnili sobie awans do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Bohaterem tego spotkania zdecydowanie był Harrison Ashby. Młody prawy obrońca pukający do bram pierwszej drużyny WHU, zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Pierwszy gol padł w 22. minucie, po świetnym przerzucie Aji’ego Alese i dwójkowej akcji Dana Chestersa i właśnie Ashby’ego. Szkot w ostatniej fazie akcji dostał bardzo dobre podanie od skrzydłowego i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Drugi gol to już pokaz umiejętności Harrisona Ashby’ego. 20-latek zaliczył FENOMENALNE podanie za obrońców, z własnej połowy boiska – a tam najlepiej ustawiony był Thierry Nevers, który jednym zwodem minął bramkarza i trafił do siatki.

Młodzi gracze West Hamu w tym sezonie zaliczyli awans do fazy pucharowej EFL Trophy, a w lidze zajmują świetne drugie miejsce. Cały czas mają szansę też awansować do kolejnej rundy Premier League Cup.

Gillingham – West Ham U21 0:2 (0:2)

Bramki: Ashby 22′, Nevers 33′

Skład WHU: Krisztian Hegyi – Harrison Ashby, Aji Alese, Jamal Baptiste, Emmanuel Longelo – Pierre Ekwah, Freddie Potts, Keenan Appiah-Forson – Armstrong Oko-Flex, Dan Chesters – Thierry Nevers (Kamarai Swyer 76′).

Ławka rezerwowych: Brian Kinnear, Amadou Diallo, Mesaque Dju, Will Greenidge, Bernardo Rosa, Levi Laing.