Środa to wielki dzień dla Kurta Zoumy – obrońca West Hamu obchodzi dzisiaj 27 urodziny. Reprezentant Francji chciałby dodać do swojej kolekcji medali, także trofeum zdobyte z West Hamem. Zawodnik wierzy, że gracze Davida Moyesa mają wszystko czego potrzeba, aby pokonać dzisiaj Manchester City. To byłby piękny prezent w dniu urodzin.

W środę mam urodziny, tego dnia akurat gramy u siebie z Manchesterem. Moje święto to jedno, ale to wielki dzień dla zespołu. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać ten mecz, bo to jest najważniejsze. A swoją drogą, byłby to wspaniały prezent w tym dniu – powiedział Zouma.

Niedzielne derby z Tottenhamem

Jestem bardzo szczęśliwy. Podczas gry panowała świetna atmosfera. To był wspaniały mecz, walczyliśmy do końca i osiągnęliśmy zwycięstwo i czyste konto.

Musisz być skoncentrowany przez całą grę, ponieważ wiesz, że jeden błąd może sprawić, że zrobi się niebezpiecznie. Byliśmy też bardzo dobrzy w defensywie. Cieszę się, że wygraliśmy, a to oczywiście daje nam pewność siebie na resztę sezonu.

Derby są zawsze wyjątkowe, ale szczególnie, gdy wygrywasz! Jesteśmy z tego zadowoleni. Przed nami wiele derbów, ale dobrze było zdobyć te trzy punkty. To była ciężka przeprawa, ale teraz ruszamy dalej – skupiliśmy się już na następnym meczu.

Ktokolwiek z nas gra, gra z takim samym sercem – świadczy o tym fakt, że to był nasz trzeci mecz w ciągu ośmiu dni, trzecie zwycięstwo i trzecie czyste konto

Taka jest mentalność zespołu. Każdy chce walczyć o swoje miejsce i wszyscy mają się dobrze w tej chwili. Trenujemy bardzo ciężko, a menedżer pracuje nad naszą mentalnością, aby nigdy się nie poddawać . Chcemy kontynuować w ten sposób grę, ale będzie to trudne, więc musimy się bardzo mocno skupić.

W niedzielę strzeliliśmy kolejnego gola ze stałego fragmentu

Wiemy, że czerpiemy siłę ze stałych fragmentów, a stały fragment może zmienić grę – tak jak to miało miejsce w niedzielę.

Kiedy nie możesz zdobyć punktów w otwartej grze, stałe fragmenty zawsze służą pomocą. Ciężko na to pracujemy razem z naszymi trenerami. Przygotowujemy się bardzo starannie i w tej chwili działa to świetnie, więc miejmy nadzieję, że nasza ciężka praca, będzie nam dawała punkty.

Ben Johnson w tym sezonie rozegrał pięć meczów 

On jest wspaniałym młodym zawodnikiem, ma wiele umiejętności i miejmy nadzieję, że będzie tu przez wiele lat. Zasługuje na to, aby grać każdego tygodnia, ponieważ jest dobrym graczem, ale muszę zaznaczyć, że zespół grający wokół Bena również gra bardzo dobrze w tej chwili. Nie znałem Bena wcześniej, ale jak tylko go zobaczyłem, zobaczyłem też, że ma doskonałą jakość – zakończył Zouma.