Reprezentacja Anglii przegrała z Włochami 0:1 i nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie w pierwszej dywizji Ligi Narodów. W tym spotkaniu na murawie pojawiło się trzech z czterech graczy The Irons. W piątek grali też inni piłkarze z London Stadium.

W zespole Synów Albionu pełne 90 minut rozegrał kapitan Młotów, Declan Rice. Jarrod Bowen nie pojawił się na placu gry i poczynania swoich kolegów oglądał z ławki rezerwowych. W drużynie włoskiej od pierwszych minut oglądaliśmy Gianlucę Scamaccę. Napastnik West Hamu spędził na placu gry 63 minuty i był bliski zdobycia bramki – po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Ostatni z Młotów, Emerson pojawił się na murawie w 89. minucie.

Dla Rice’a był to 33. występ w narodowych barwach, dla Scamacci ósmy, a dla Emersona dwudziestyósmy.

W drugim spotkaniu tej grupy, Niemcy niespodziewanie przegrali w Lipsku z Węgrami 0:1. Thilo Kehrer rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale od początku drugiej połowy pojawił się na boisku. W ostatnich meczach fazy grupowej Ligi Narodów, nasi zachodni sąsiedzi zmierzą się na Wembley z Anglią, a Węgrzy podejmą Włochów.

Inny z graczy WHU, Lucas Paqueta wystąpił w meczu towarzyskim reprezentacji Brazylii z Ghaną. Canarinhos wygrali 3:0, a nasz pomocnik przebywał na boisku przez 79 minut. Paqueta był bliski pokonania bramkarza rywali, ale w dobrej sytuacji uderzył obok bramki. Był to już 34. występ lewonożnego zawodnika w narodowych barwach.

Conor Coventry rozegrał pełne 90 minut w starciu młodzieżowej reprezentacji Irlandii do lat 21 z Izraelem (1:1). Mipo Odubeko zameldował się na murawie na ostatnich 11 minut. Krisztian Hegyi (Węgry U-21) zaliczył cały mecz w bramce z Bułgarią (1:0).