Tylko trzech  graczy West Hamu United brało udział w sobotnich spotkaniach międzynarodowych, w tym w Lidze Narodów UEFA i międzynarodowych meczach towarzyskich. Coufal i Souček pojawili się w wyjściowej „11”.

Nieszczęśliwy początek sezonu, kapitan reprezentacji Czech, kontynuuje także poza West Hamem

Vladimír Coufal  i  Tomáš Souček we wczorajszym spotkaniu Ligi Narodów UEFA ponieśli wysoką porażkę (o:4), gdy Czechy zostały pokonane przez Portugalię .

Dwa gole Diogo Dalota, po jednym Bruno Fernandesa i Diogo Joty skazały Czechów na klęskę przed własnymi kibicami w Pradze, pozostawiając ich na skraju spadku z dywizji A w Lidze Narodów UEFA. Czesi mieli okazję na zdobycie gola, jednak Patrik Schick nie  wykorzystał rzutu karnego w pierwszej połowie spotkania. [4.05 min WIDEO]

Kapitan reprezentacji Czech – Tomáš  Souček, który zaliczył 52. występ dla swojego kraju, został zmieniony na 13 minut przed końcem meczu, podczas gdy Coufal grał pełne 90 minut. Spotkanie rozgrywane było na tym samym obiekcie, na którym odbył się finał Ligi Konferencji Europy UEFA w czerwcu.

27-letni Souček był w tym roku szeroko krytykowany przez fanów West Hamu, ponieważ jego poziom występów gwałtownie spada. Wydaje się, że forma rozprzestrzeniła się również na międzynarodowy futbol  – czeskie gazety ostro krytykują występ byłego gracza Slavii Praga przeciwko Portugalii.

Czechy teraz zmierzą się ze Szwajcarią we wtorek 27 września – tylko zwycięstwo pozwoli im uniknąć spadku z grupy.

Maxwel Cornet także pojawił się w wyjściowej „11” Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało Togo 2:1 w meczu towarzyskim. Cornet zaliczył tym samym 29. występ dla swojego kraju na Stade Robert Diochon.

We wtorek 27 września, Wybrzeże Kości Słoniowej zmierzy się z Gwineą w Le Havre we Francji – gracz Młotów ma także duże szanse na występ.

Przypomnijmy, że ze względu na znaczną część zawodników reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej, grających w Europie, mecze tego zespołu odbywają się także w Europie, aby zminimalizować reprezentantom trudności związane z dalekimi podróżami.