Na początku sierpnia Arthur Masuaku dołączył do tureckiego klubu Besiktas na zasadzie wypożyczenia na cały sezon z opcją przeniesienia na stałe latem 2023 roku.

Chociaż wciąż jest na wczesnym etapie kariery w tureckim klubie Super Lig, wydaje się, że ta opcja zostanie prawdopodobnie sfinalizowana, jeśli wierzyć najnowszym twierdzeniom ExWHUemployee – stwierdził, że Masuaku „znalazł swój poziom” i oczekuje się, że Besiktas podpisze go na stałe.

Masuaku wystartował w zremisowanym 2:2 meczu, w którym był na boisku 90 minut i już wtedy imponował swoją grą

Naprawdę wygląda na to, że w Turcji odnalazł swój poziom i nie byłbym zaskoczony, gdyby pod koniec sezonu próbowali go podpisać na stałe. Został mu jeszcze rok na kontrakcie w West Hamie, ale nie zdziwiłbym się, gdyby, tak przy okazji (jak to robi w Bestikas), chcieli przejąć go na stałe – powiedział Ex.

Od czasu debiutu w West Hamie w sezonie 2016/17 można śmiało powiedzieć, że Masuaku nigdy tak naprawdę nie zdobył regularnego czasu gry i stałego, pewnego miejsca w drużynie. W zeszłym sezonie zaliczył zaledwie 13 występów w Premier League

Mając to na uwadze, nie jest szokiem, że gracz został wypożyczony i wygląda na to, że do tej pory naprawdę imponuje w Bestikas. Rzeczywiście (w lidze), po siedmiu występach Masuaku uzyskał średnią ocenę SofaScore 7,06 na mecz, zaliczył dwie asysty i raz został wybrany do drużyny tygodnia.