Według doniesień duńskich mediów sprzed tygodnia, West Ham United miał finalizować pozyskanie utalentowanego środkowego obrońcy Silkeborga Frederika Alvesa. Teraz okazuje się, że Leeds United włączyło się do rywalizacji o transfer 20-latka. 

Duński Bold informował, że West Ham uzgodnił z klubem obrońcy jego przenosiny na London Stadium w styczniu za 10 milionów koron duńskich (1,2 miliona funtów). Wygląda na to, że działacze Młotów będą musieli stawić czoła konkurencji ze strony beniaminka Premier League Leeds United.

Menedżer Leeds Marcelo Bielsa jest wielkim entuzjastom talentu Ibsena i chce go w swoim zespole. Wygląda na to, że to do zawodnika będzie należało ostatnie słowo przy wyborze nowego pracodawcy.

Frederik Alves jest wysoko ocenianym środkowym obrońcą o bardzo dobrych warunkach fizycznych (192 cm wzrostu). Dotychczas rozegrał pięć spotkań w drużynie narodowej Danii do lat 21. W pierwszej drużynie Silkeborg IF wystąpił 49 razy. Jego kontrakt z klubem wygasa w 2024 roku. W trakcie letniego okienka transferowego stoperem interesowało się Dinamo Zagrzeb oraz rosyjski FK Rostów.

Foto: Morten Kjaer