Były zawodnik West Hamu, Alex Král, w ostatnim wywiadzie skrytykował postawę Davida Moyesa wobec jego osoby, kiedy to zawodnik był naszym graczem na zasadzie wypożyczenia. 24-latek nie mógł liczyć na wiele szans od szkockiego menadżera, co poskutkowało nieskorzystaniem z opcji wykupu ze strony Młotów. Po powrocie do Spartaka Moskwa pomocnik opuścił także Rosję i obecnie występuje w niemieckim Schalke 04.

Obecny szkoleniowiec West Hamu został bardzo negatywnie oceniony przez Krála w rozmowie z Capital Football, przyznając że miał zaledwie jedną okazję do rozmowy ze Szkotem:

Cały czas jestem młodym graczem, w którym ciągle drzemie głód gry, dlatego też czas spędzony w West Hamie był dla mnie naprawdę trudny – przyznał – szybko zauważyłem, że nie będę ważnym ogniwem zespołu, dlatego skupiłem się na pokonywaniu moich słabości na treningach.

Moyes nie rozmawiał ze mną prawie w ogóle, rozmawiałem z nim zaledwie raz, kiedy chciałem uzyskać porady odnośnie poprawy mojej gry. Trener ciągle powtarzał, że muszę czekać na swoją szansę, dlatego byłem w ciągłej gotowości – ciężko trenowałem, nigdy nie byłem kontuzjowany, zawsze byłem chętny do gry.

Prawdą jest, że komunikacja zawiodła po całości, aczkolwiek było tak również z innymi zawodnikami. Moyes po prostu taki jest, dlatego nie biorę tego do siebie i darzę go szacunkiem. To była dla mnie dobra lekcja, która pozwoliła mi na skupieniu się na moich niedoskonałościach – powiedział Czech.

Král nie miał prawie w ogóle okazji by pokazać swoje umiejętności, lecz kiedy pojawiał się na placu gry, zwykle zawodził. W przeciągu całego sezonu Premier League zaliczył zaledwie jedną minutę gry, w spotkaniu przeciwko Watfordowi na Vicarage Road.

Declan oraz Tomáš to wspaniali pomocnicy, którzy w poprzednim sezonie byli trzonem naszego środka pola, ale należy mieć na uwadze konieczność rotacji składu. Uważam, że mogłem pograć więcej w Lidze Europy, ale Moyes miał swoich faworytów. Czasami ja oraz inni zawodnicy czuliśmy, że drobna zmiana w drużynie mogła dać nam powiewu świeżości, ale trener miał inną wizję i ja to szanuję – dodał pomocnik.

Reprezentant naszych południowych sąsiadów skomentował także bieżące poczynania Młotów w europejskich pucharach:

W tamtym sezonie mieliśmy ogromną szansę na triumf w Lidze Europy i  w tym roku może być podobnie, tylko o szczebel niżej. Zwycięstwo w Lidze Konferencji jest bardzo możliwe, mam ciągle wielu znajomych w klubie i życzę każdemu wszystkiego najlepszego – zakończył.

W obecnym sezonie Alex Král wystąpił w 14 meczach we wszystkich rozgrywkach, a także udało mu się zanotować jedną asystę w Bundeslidze.