David Moyes podczas sobotniej konferencji prasowej zaznaczył, że wykorzysta w pełni talent swojego pierwszego zespołu, kiedy West Ham United pojedzie w poniedziałek na mecz w Stockport County. 

Kontynuując przygotowania do poniedziałkowego meczu, Moyes zasugerował, że kibice zobaczą silną drużynę West Ham w akcji w Edgeley Park.

Jesteśmy w świetnym nastroju – powiedział. Wróciliśmy po wygranej z Evertonem i mogliśmy dać graczom kilka dni wolnego, ponieważ musieliśmy rozegrać trzy mecze w ciągu sześciu dni. Jesteśmy w bardzo dobrym nastroju. W tej chwili mamy dobrą drużynę graczy, która będzie składem, na mecz w Stockport. Na pewno nie będziemy mieć zespołu pełnego młodych zawodników w poniedziałek.

Moyes przedstawił nieco wgląd w piątkowe transfery, dziękując zarówno Hallerowi, jak i Snodgrassowi za ich wysiłek i zaangażowanie podczas ich pobytu w Claret i Blue.

Sytuacja Seba Hallera była taka, że otrzymaliśmy ofertę , a nie spodziewaliśmy się tego – powiedział. Nie planowaliśmy stracić Seby w tym oknie. Świetnie nam się spisał, ponieważ ostatnio wygrał dla nas kilka meczów swoimi bramkami, więc życzymy mu powodzenia. Myślę, że to naprawdę dobry ruch dla niego, aby przejść do Ajaxu. Uznaliśmy, że to właściwa decyzja.

Robert Snodgrass kończył kontrakt latem, a ponieważ Andriy Yarmolenko i Jarrod Bowen grali na podobnej pozycji, to sprawiło, że chcieliśmy mu pomóc, aby nadal się rozwijał gdzieindziej. 

Snoddy był fantastyczny dla klubu. Jest świetną postacią na boisku i jest świetny w klubie, więc nie chcieliśmy go stracić z tych powodów. W tym momencie nie mogłem zagwarantować, że możemy dać mu kontrakt na nowy rok. Dlatego uznaliśmy, że słuszną rzeczą, jaką należy zrobić, jest pozwolenie mu iść dalej.

Protokoły COVID-19:

Myślę, że w ogólnej populacji rośnie liczba przypadków. W dzielnicach wokół Londynu liczby są niezwykle wysokie. Gracze i cały zespół musi uważać. Wszyscy podejmujemy duże ryzyko.

Zdecydowaliśmy się wrócić w zeszłym roku, ponieważ uznaliśmy, że to właściwa decyzja, aby odzyskać piłkę nożną. Musimy jednak pamiętać, że to gracze co tydzień podejmują ryzyko kontynuują grę, a potem wracają do swoich rodzin. Mimo że są one testowane i my wszyscy jesteśmy regularnie testowani, nadal istnieje duże ryzyko, aby grać i ciągle podróżować. 

Naprawdę czuję, że piłka nożna odgrywa tak dużą rolę w życiu wielu ludzi. Niestety, w tej chwili wszyscy są w domu i jesteśmy zablokowani, więc myślę, że piłka nożna pomaga wielu ludziom. 

Wszyscy wiemy, jakie są protokoły, i wszyscy wiemy, że zawsze musimy być czujni. Znamy je od początku pandemii i myślę, że gracze byli bardzo profesjonalni i stosowali się do nich przez większą część roku. To, co  gracze próbują zrobić, to występy dla kibiców i ludzi oglądających mecze w domu.