West Ham United złożył ofertę za młodego zawodnika z Ekwadoru Moisesa Caicedo – donosi na Twitterze wiarygodny włoski dziennikarz Nico Schira. Oprócz Młotów chęć na zakontraktowanie piłkarza Independiente ma także Everton. 

Oba angielskie kluby prowadzą rozmowy z agentem piłkarza Marcelo Simonianem, który chce zagwarantować swojemu piłkarzowi najlepszy klub do rozwoju. W przeszłości zawodnikiem interesował się także Manchester United. 19-latek na rynku transferowym ma być dostępny za około pięć milionów euro. Na ten moment pomocnik czeka na decyzję w sprawie pozwolenia na pracę i jeśli wszystko zakończy się dla niego pozytywnie to będzie mógł swobodnie trafić do Anglii.

Caicedo w niedawno zakończonym sezonie w barwach ekwadorskiego Independiente rozegrał 31 meczów. Zdobył sześć goli i miał dwie asysty.

W historii West Hamu występował tylko jeden zawodnik z Ekwadoru. Był nim Enner Valencia, który po Mistrzostwach Świata w 2014 roku wywalczył sobie transfer z meksykańskiej Pachuki do klubu z Londynu. W 68 rozegranych spotkaniach dla Młotów zdobył dziesięć bramek.