Najnowszy nabytek West Ham United Frederik Alves trenował dziś z pierwszym zespołem. Niewykluczone, że Duńczyk będzie do dyspozycji Davida Moyesa podczas poniedziałkowego spotkania w FA Cup ze Stockport County. 

Młody obrońca wybrał już numer z którym będzie występował na koszulce w barwach klubu ze wschodniego Londynu. Były zawodnik Silkeborga otrzymał od klubu trykot z „czternastką” na plecach. W przeszłości z tym numerem w barwach Claret & Blue grali m.in.: Pedro Obiang, Ravel Morrison, Matt Taylor, Radoslav Kovac czy Frederik Kanoute. 

Młodzieżowy reprezentant Danii jest w klubie uważany za duży talent, ale sztab szkoleniowy nie będzie spieszył się z jego wprowadzeniem do pierwszej drużyny. W tym sezonie Alves ma zbierać doświadczenie w zespole U-23 i pomóc w utrzymaniu się w pierwszej dywizji Premier League 2. Choć nie można wykluczyć, że będzie dostawał swoje szanse w spotkaniach Pucharu Anglii. West Ham po odejściu Roberta Snodgrassa do West Bromu i Sebastiena Hallera do Ajaxu Amsterdam ma krótką ławkę rezerwowych i może to być dobry moment do wprowadzania młodych zawodników. Wydaje się, że w poniedziałek jeszcze 21-latka nie będzie w kadrze meczowej, bo dopiero niedawno dołączył do zespołu. Nie możemy tego jednak wykluczyć.