Menedżer West Hamu United, David Moyes, mówił na konferencji prasowej o wielkim szacunku dla swojego odpowiednika z Nottingham Forest, Steve’a Coopera.

Moyes spodziewa się surowego testu przed tłumem fanów Nottingham. Wie, że jego drużyna musi być gotowa na to ogromne  wyzwanie.

Mam wielki szacunek dla menadżera Nottingham Forest

Myślę, że wykonał niesamowitą robotę, wprowadzając Nottingham do Premier League z miejsca, w którym byli w zeszłym roku. Muszę go ogromnie pochwalić za to, co zrobił.

Jestem naprawdę pod wrażeniem tego, jak postępowali w swojej pracy przez ostatnie dwanaście miesięcy.

Spodziewam się dużego wyzwania

Wiemy dokładnie, jak trudno będzie tam jechać i zagrać.

Myślę, że gdybym miał wybór, próbowałbym nie grać przeciwko nowo awansowanym zespołom w pierwszych meczach sezonu.

Nottingham Forest przez wiele, wiele lat był świetnym klubem

Historia związana z Nottingham Forest była fantastyczna i nie sądzę, aby w Wielkiej Brytanii był fan piłki nożnej, który nie znałby nazwiska Brian Clough czy Nottingham Forest. Połowa z nas prawdopodobnie mogłaby wymienić drużynę, którą mieli w europejskich finałach – mają niesamowitą historię piłkarską.

To było wspaniałe, że kilka lat temu Leeds United wróciło do Premier League i tak samo wspaniale, że Nottingham Forest również wrócił.

Moim zadaniem jest iść i ich pokonać i na tym się koncentruję

Myślę, że wszystkim podoba się ta atmosfera – gdziekolwiek jedziemy, jest to niesamowite.

Mieliśmy przedsezonowe spotkanie w Lens we Francji, i tam było niewiarygodnie, jeśli chodzi o atmosferę. Wszyscy gracze są już do tego przyzwyczajeni, podoba im się to. Nie możemy się doczekać, kiedy pojedziemy do Nottingham i zagramy.

Ważne jest, abyś miał dobrych graczy do pomocy

Nie chcemy wypełniać miejsc tylko ze względu na to, co robimy. Spróbujemy dodać graczy, którzy naszym zdaniem mogą ulepszyć zespół lub którzy mogą już wnieść do zespołu jakąś wartość.

Postaramy się to zrobić, nigdy nie ma na to żadnej gwarancji, ale bardzo się staramy. Złożyliśmy wiele ofert

Mamy nadzieję, że dodamy graczy, którzy sprawią, że będziemy konkurencyjni i chcemy nadal być w czołówce ligi, więc wybieramy dobrych zawodników. Czasami gracze dobrej jakości mają inne opcje lub inne pomysły, więc nie jest łatwe zdobyć ich podpis.

Muszę powiedzieć, że tutejsi właściciele złożyli świetną ofertę Jesse’owi [Lingardowi], ale gracz ma swój własny wybór, gdzie chce iść

Wybrał Nottingham Forest, to wybór Jessego, a nie nasz. To nie jest błędem klubu, że go nie zdobyliśmy.

Trzech graczy przeniosło się w ciągu ostatniego tygodnia

Arthur Masuaku był dla nas świetny, ale po prostu czuliśmy, że chcemy, aby miał więcej czasu na grę. W zeszłym roku nie grał tak dużo, więc była to dla niego okazja.

Tak samo jest z Nikim Vlašiciem – nie mogliśmy zagwarantować, że znajdziemy mu pozycję i szansę na grę, więc była dla niego szansa na wypożyczenie i skorzystał z niej.

Issa czuł, że nie będzie się tak bardzo angażował, więc podjęto decyzję, że go sprzedamy.

W tej chwili pracujemy, ale naszym celem jest zawsze ukończenie na szczycie

Chcemy rzucać wyzwania i przez długie części ostatniego sezonu byliśmy w pierwszej czwórce, więc jeśli tylko możemy, chcemy dalej dążyć do tego. Wiemy, że będziemy musieli ponownie osiągnąć naprawdę wysokie standardy, musimy odzyskać rytm i znaleźć rozpęd, który mieliśmy przez ostatnie dwa i pół roku.