Pomimo tego, że Norwich jest uwikłany w walkę o przetrwanie w Premier League, Moyes ma świadomość, że środowi rywale będą stanowić surowy test dla jego graczy.

Przełożona gra

Przez kilka tygodni podkreślałem, że uważam za niepoprawne, że to spotkanie jest w takim terminie, ale teraz skupiamy się na grze i idziemy dalej. Właśnie wyszliśmy z bardzo napiętego harmonogramu i nie mieliśmy żadnych innych gier wyłączonych z powodu COVID, jak miały to inne drużyny. Z jakiegoś powodu zostaliśmy wepchnięci, jako pierwsza zmieniona gra w kalendarzu – uważam to za bardzo dziwne, ale dobrze… pójdziemy dalej i będziemy mieć to za sobą. 

Środowy mecz to dla nas okazja

Norwich City toczy inny rodzaj walki. Walczą o utrzymanie się, ale nie sądzę, aby którakolwiek z drużyn została już „stracona” i myślę, że jest szansa dla każdej z pięciu najsłabszych. Trwa walka i Norwich będzie postrzegać każdy mecz jako okazję, ale ja natomiast widzę to jako okazję dla nas. My rzucamy wyzwania drużynom na szczycie i próbujemy trzymać się blisko nich.

Odnajdujemy formę, znowu strzelamy gole

Nasi zawodnicy mają naprawdę dobrą mentalność. Jesteśmy skupieni i nie zwalniamy tempa pracy. Przez kilka tygodni byliśmy nierówni, ale wyczuwam, że wracamy do nieco lepszej formy i ponownie strzelamy gole. Wyglądamy lepiej i mam nadzieję, że wracamy do formy. 

Byłem bardzo zadowolony z dwóch zwycięstw i zwycięstwa w Pucharze Anglii z Leeds United – to jak trzy zwycięstwa w Premier League z rzędu. Nasz jutrzejszy mecz jest kolejnym wyzwaniem. Potraktujemy go w taki sam sposób, jak traktowaliśmy inne. 

Jarrod Bowen przeniósł swoją grę na inny poziom

Poprawa Jarroda w ciągu dwóch lat spędzonych tutaj jest genialna. Kiedy bierzesz graczy z niższych lig, musisz dać im trochę czasu, aby przyzwyczaili się do Premier League, ale Jarrod zaczął od razu i dał nam bramki i asysty.  Przeniósł swoją grę na inny poziom i musi to utrzymać. Myślę, że może grać jeszcze lepiej. To dobra rzecz dla Jarroda, ponieważ wciąż czeka go jeszcze większy rozwój. Ale teraz wykonuje dla nas świetną robotę.

Chcielibyśmy dodać zawodników w okienku transferowym

Chcielibyśmy poszerzyć skład, a jeśli znajdziemy odpowiednich zawodników, to przyda nam się wsparcie. Ale nigdy nie ma żadnej gwarancji w styczniu. Chodzi nam o to, żeby znaleźć gracza o odpowiedniej specyfice, a nie wziąć kogoś tylko dlatego, że jest dostępny. Ale na pewno się rozglądamy. 

Nie podam żadnych szczegółów, ponieważ byłoby to szkodliwe dla graczy na tych pozycjach. Nigdy nie ma gwarancji w styczniu z ludźmi, których chcesz zdobyć. Trzeba być bardzo rozważnym w analizie i wydawaniu pieniędzy o tej porze roku.

Dean Smith

Norwich ma naprawdę dobrego menedżera, który przejął drużnę nie tak dawno temu i zajmie trochę czasu, zanim ułoży sprawy po swojemu.

Kolejny mecz Pucharu Anglii z Kidderminster Harrier

Mam wiele wspomnień z niższych lig i meczów na tym poziomie, więc wiem, co potrafi z drużyny wydobyć mecz pucharowy. Gdy jesteś zbyt pewny, możesz łatwo zostać znokautowany, więc kiedy do tego dojdziemy, będziemy przygotowani najlepiej jak tylko potrafimy.

Mam wielki szacunek dla zespołów i menedżerów – musieli rozegrać cztery, pięć, może sześć meczów, aby dostać się do tego etapu. Mamy jeszcze kilka meczów w Premier League, zanim wrócimy do FA Cup, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przejść dalej. Z pewnością będziemy szanować Kidderminster, gdy się pojawimy się na boisku.