David Moyes rzucił wyzwanie swoim graczom, aby zademonstrowali własne umiejętności na najwyższym poziomie, gdy pojadą na Old Trafford, by zmierzyć się z Manchesterem United w sobotnie popołudnie.

Moyesowi zależy na tym, by jego piłkarze konsekwentnie rzucali wyzwania wysoko postawionym drużynom, w tym jego byłemu klubowi – Manchesterowi United.

Pomiędzy trzema meczami, które rozegraliśmy w zeszłym tygodniu, było bardzo mało czasu na odpoczynek. Kilkudniowa regeneracja była dla nas dobra i miejmy nadzieję, że da nam to sukces w sobotę – powiedział Moyes.

Naszym pomysłem jest zmierzenie się z czterema najlepszymi drużynami w lidze

Nie uważamy się jeszcze za pewniaka w pierwszej czwórce. Chcemy spróbować rzucić wyzwanie i dobrze się odnajdować w czołówce. W zeszłym roku straciliśmy dwa punkty do czwartego miejsca, więc wyzwaniem dla graczy w tym sezonie jest zdobycie właśnie tych dwóch dodatkowych punktów, które tym razem mogą być w zasięgu. 

Bądźmy uczciwi – poziom konkurencji jest bardzo wysoki. W ostatnich latach była to dość regularna grupa zespołów, które były w walce o pierwsze miejsca tabeli. Nie jest łatwo dostać się do tej grupy, a teraz będziemy próbować się tam trzymać i zobaczymy gdzie skończymy sezon.

Przez lata niewielu menadżerów jechało na  Old Trafford, gdy ich drużyna przewyższała Manchester United w Premier League

Kiedy sir Alex Ferguson był tam menedżerem trudno było wtedy komuś wyprzedzić Manchester United. Cieszę się, że jesteśmy przed nimi, ale tak naprawdę liczy się to, żebyśmy w sobotę zdobyli trzy punkty i wyprzedzili ich pod koniec kampanii. O tej porze sezonu nie ma to aż takiego znaczenia.

„Zarząd West Hamu United bardzo mnie wspierał”

Powiedzieli mi „Idź David i weź kogo potrzebujesz”, ale gracze w tym oknie są bardzo drodzy. Nie ma też zbyt wielu świetnych dostępnych zawodników. Na pozycjach, których szukamy, dość trudno jest zidentyfikować i znaleźć takich graczy, którzy naszym zdaniem mogą natychmiast wejść i coś dodać na boisku.

W ostatnich styczniowych oknach udało nam się to zrobić. Obecne okno wydaje się nieco trudniejsze, ale nadal mam nadzieję, że dodamy kilku graczy, zanim się zamknie.

Manchester United to wspaniały klub – praca tam była dla mnie świetna

Jestem bardziej rozczarowany sobą, że nie mogłem wykonać lepiej pracy w tamtym okresie. Wspominam ten czas naprawdę z sentymentem.  Zastąpiłem Sir Alexa Fergusona, co było naprawdę trudnym zadaniem, ale miałem szczęście, że dostałem tą pracę.  Niewielu ludziom oferuje się posadę w Manchesterze United. Ogólnie ten klub miał jednych z najlepszych menedżerów na świecie – nawet w ostatnich latach.

Od czasu nieudanego karnego przeciwko Manchesterowi United we wrześniu, Mark Noble wykonał trzy rzuty karne – strzelił wszystkie

Mark Noble ma jeden z najlepszych wyników strzelania bramek spośród wszystkich graczy w Europie z rzutu karnego, więc decyzja o wprowadzeniu go, aby wykonał rzut karny w doliczonym czasie gry było wielkim wyzwaniem.

Przez kilka dni po tym meczu nie mogłem dojść do siebie, ponieważ sam się o to prosiłem, ale kiedy jesteś menadżerem, musisz podejmować decyzje. Czasami są one dobre, czasami niestety złe. Takie jest ryzyko tej pracy. Tego dnia pomyliłem się, ale nadal uważam, że prawdziwe powody, dla których to zrobiłem, były uzasadnione.

Old Trafford nigdy nie było łatwym miejscem dla żadnej drużyny

Musimy wejść w mecz z pewnością. To dla nas naprawdę ważna gra, ponieważ czuję, że mamy szansę pokazać nasze umiejętności i pokazać, że możemy ponownie stawić czoła sześciu lub siedmiu najlepszym zespołom w tym sezonie. Jak zawsze oczekujemy,  że Manchester United będzie w szczytowej formie. To będzie dobra gra. Czuję, że jest to dla nas szansa, aby pokazać, co potrafimy.