Menedżer West Hamu United czeka na ocenę kondycji Tomáša Součka przed sobotnim meczem wyjazdowym do Manchesteru United. Czech wrócił do zespołu po izolacji spowodowanej Covid-19. 

Moyes ujawnił, że wciąż niewiadomą jest, czy 26-latek jest gotowy na zmierzenie się z Czerwonymi Diabłami

Kapitan reprezentacji Czech opuścił mecze z Norwich City i Leeds United po pozytywnym teście, ale w tym tygodniu wrócił do Rush Green.

Mieliśmy pozytywne wyniki testów Covid i nadal je mamy – jak wszyscy inni w Premier League. Mamy również kontuzje, które mają wpływ na dostępnych graczy.

Tomáš wrócił z izolacji – nie jesteśmy jeszcze do końca pewni czy jest gotowy do gry, więc musimy to ocenić i wtedy zdecydujemy, czy będzie on w kadrze meczowej – powiedział podczas konferencji prasowej David Moyes.

Menadżer cieszy się, że uzyskał dodatkowy czas na regenerację swoich graczy, nie mając spotkania w środku tygodnia

Spróbujemy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby wygrać mecz. Z pewnością pomocne jest to, że mieliśmy kilka dodatkowych dni na regenerację, ponieważ między trzema meczami, które rozegraliśmy w poprzednim tygodniu, było bardzo mało przerw na odpoczynek. Kilka dni regeneracji było dla nas dobre i miejmy nadzieję, że będzie to widać na boisku – dodał.

  • West Ham na pewno będzie na Old Trafford bez Angelo Ogbonny – Włoch kontynuuje rehabilitację po operacji kolana
  • Środkowy obrońca Kurt Zouma wrócił do Rush Green po wyleczeniu kontuzji ścięgna podkolanowego, więc powinien być brany pod uwagę do kadry meczowej
  • Saïd Benrahma wyjechał z Algierią na finał CAF Africa Cup of Nations w Kamerunie, jednak reprezentacja Algierii odpadła z turnieju i Benrahma wrócił do Anglii. Nie wiadomo jednak, czy pojawi się w składzie Młotów