W niedzielę West Ham czeka wyjazdowe spotkanie z Manchesterem City. Menadżer podczas konferencji powiedział, że teraz zadaniem drużyny jest utrzymanie niewiarygodnie wysokich standardów, które sobie wyznaczyli i upewnienie się, że dadzą radę utrzymać się jak najdłużej na tak wysokim poziomie.

Moyes przyznał, że podopieczni Pepa Guardioli na pewno nie będą chcieli pozwolić Młotom na zbyt wiele, za to jest przekonany, że jego zawodnicy doskonale poradzą sobie z tą presją.

To dla nas prawdziwe wyzwanie, aby utrzymać dotychczasowy poziom, ale wierzę, że to się uda, ponieważ mój  zespół ma swoją własną mentalność. Oni diametralnie się zmienili. Mamy wielu graczy, którzy grają na naprawdę wysokim poziomie – reprezentują swoje kraje. Mamy też bardzo zróżnicowany wiekowo skład, ponieważ posiadamy młodych graczy, którzy dopiero się uczą, ale także doświadczonych, którzy przeżywają jedne z najlepszych momentów w swoich karierach piłkarskich.

Jest nas cała grupa, do której zaliczam siebie i moich pracowników – utrzymanie się na tym poziomie postrzegamy, jako prawdziwe wyzwanie i coś, czego chcemy się trzymać. Cieszymy się z tego.

Manchester City jest na poziomie, na którym wszyscy chcemy być

W środę oglądałem mecz Manchesteru City z PSG i było to niesamowite spotkanie. Prawdopodobnie jedno z najlepszych, jakie widziałem od dłuższego czasu. Michail Antonio prawdopodobnie sprawi im inne problemy niż Messi, ale myślę, że Manchester City pokazał w tamtym spotkaniu  jaki jest.

Wszyscy starają się być na ich poziomie, ale to wymaga czasu i nie sądzę, aby ktokolwiek mógł to zrobić od razu. Budowanie ich zespołu także zajęło im dużo czasu – mają świetną grupę zawodników i świetnego menedżera.

Udało nam się osiągnąć dobry wynik przeciwko nim w Pucharze Carabao i to pokazuje, jak my się budujemy

Pokonaliśmy ich już w tym roku – nie udało się wygrać meczu przez 90 minut, a zwycięstwo przyszło dopiero w rzutach karnych. Pojechaliśmy tam w zeszłym roku i też sprawiliśmy, że był to dla nich trudny mecz. Staramy się do nich zbliżać, ale jak widać, nawet z zawodnikami na poziomie PSG bardzo trudno jest zatrzymać Manchester City. Wiemy zatem, jak trudna będzie ta gra.

Naszym zadaniem jest teraz konsekwencja

Świetnie sobie radzimy – nie zamierzam tego ukrywać. W West Hamie nastąpiła ogromna przemiana, a gracze odgrywają w tym ogromną rolę.

W  klubie panuje świetna atmosfera. Wydaje mi się, że kibice widzą teraz drużynę West Hamu, która jest może bliska tego o czym marzyli od lat. To mnie ekscytuje, ponieważ na tym polega praca menedżera – idę tą drogą z nimi i prowadzę ich do najwyższych celów. Teraz zadaniem jest bycie niezawodnym w naszych występach.

Jestem zachwycony, że w czwartek wieczorem pomogłem zadebiutować młodemu Sonny’emu Perkinsowi

Znam ten dreszczyk emocji i wiem co to znaczyło dla tego chłopca. Gdybyśmy nie stracili bramki (samobójczej) przeciwko Genkowi w ostatnich minutach, zacząłbym spotkanie z Sonny’m w podstawowej „11” w Wiedniu. Musiałem jednak patrzeć przede wszystkim na wynik, a dopiero później, dać coś tak ważnego Perkinsowi. Świetnie sobie radzi w U23 – generalnie drużyna rozpoczęła sezon bardzo dobrze, więc jeśli tylko będę mógł, chciałbym nagradzać kilku młodych graczy.