Młoty będą starać się odnotować pierwsze zwycięstwo na Etihad Stadium od sezonu 2016/17 i mają nadzieję, że odbiją się po porażce 4:3 z Crystal Palace. Przemawiając przed treningiem w Rush Green David Moyes mówił o wyzwaniu, jakie postawi jego drużynie Manchester City, formie Erlinga Haalanda i o tym, jak może zatrzymać napastnika City. Wspominał także o swoich nadziejach na ważną serię meczów w maju.

Czułem, że jesteśmy wystarczająco dobrym zespołem, aby poprawić nasze wyniki – powiedział Moyes podczas konferencji. Od mundialu nasza seria wyników jest znacznie lepsza. Ostatnio mieliśmy naprawdę dobrą passę, ale oczywiście miniony tydzień był trudny z kilkoma meczami, które nie do końca potoczyły się po naszej myśli. Piłkarze starali się jednak do tego wrócić. Tydzień temu mieliśmy jedne z najlepszych dni od jakiegoś czasu, więc po prostu staramy się na tym budować i kontynuować.

Nasz występ przeciwko Liverpoolowi był dobry, ale przeciwko Palace już nie było tak kolorowo. Ogólnie jestem zadowolony z tego, jak grają zawodnicy. Nie spodziewałem się, że poziom energii będzie niski  w sobotę, ale myślę, że będą mecze, w których pokażemy jeszcze wysoki poziom. Widać to nawet po najlepszych zespołach. Manchester City ma dużo meczów i zapewne będą mieli gdzieś w swojej podróż moment, w którym ich poziom energii spadnie i nie będzie tak dobry. To naturalne. 

W tej chwili największą niewiadomą i obawą jest kontuzja Kurta. Myślimy, że możemy stracić go na kilka tygodni, ale obecnie wciąż oceniamy jego uraz kostki. Nie chciałbym poświęcać temu więcej czasu, ponieważ nie jestem lekarzem. Kurt jest doskonałym graczem, bardzo zdeterminowanym, już pracuje nad powrotem. Mamy nadzieję, że będzie wszystko dobrze.

Każdy mecz jest ważny, a w dolnej części ligi toczy się wielka bitwa, więc z pewnością nie zamierzamy rezygnować z żadnego meczu

Musimy wyjść na Etihad i pokazać się z jak najlepszej strony. To co wiem jako menedżer, to to, że trzeba dać szansę. Potrzebujesz dobrych ludzi za sobą i potrzebujesz wielkiego wsparcia. Bardzo rzadko przechodzisz sezon bez złych momentów, a kiedy już je masz, potrzebujesz osób, które będą cię wspierać. Jako menedżer musisz mieć szczęście, aby mieć dobrych właścicieli i zarząd, którzy cię wspierają. W całej mojej karierze miałem naprawdę dobrych szefów, którzy nie uginają się pod presją. 

Myślę, że widzicie, jak ważne jest bycie klubem Premier League i jaka jest jego wartość, choćby ze względu na liczbę zmian menadżerskich. Nie przypominam sobie, żebyśmy kiedykolwiek w Premier League mieli tylu tymczasowych menedżerów, co w tym roku. Myślę, że wiele klubów może spojrzeć wstecz i zadać sobie pytanie: „Czy podjęliśmy właściwą decyzję”?, a niektóre kluby już wiedzą, że nie zrobili tego dobrze. 

Myślę, że teraz dla wszystkich menadżerów pierwsza praca jest najtrudniejsza. Jeśli nie odniesiesz sukcesu w tym miejscu, to masz trudności ze znalezieniem drugiej pracy, albo zostajesz w swojej pierwszej… i dość często nie zwracasz na siebie uwagi. Jest to więc trudna droga.

Do spotkania z Manchesterem City podchodzimy tak samo, jak do każdej innej gry

Wiemy, że spotykamy się z bardzo dobrym zespołem. Często byliśmy na Etihad i trudno było wygrać, ale daliśmy im kilka naprawdę dobrych meczów, kiedy w nich graliśmy – były też takie, które naprawdę dawały nam szanse. Mam nadzieję, że uda nam się zorganizować kolejny dobry występ.

Nie sądzę, żeby ktokolwiek znał odpowiedź jak powstrzymać Erlinga Haalanda

Jest dla nich wisienką na torcie. Mają tak wielu dobrych graczy, którzy potrafią stwarzać okazje, a on jest zdolnym napastnikiem. Mają świetną drużynę, której po prostu dopełnieniem jest Haaland i nieco na odwrót – mają zespół, który może dać jemu wielkie możliwości. Potrafi strzelać wspaniale czy to głową, czy nogami. Z pewnością ma wszystkie atrybuty najlepszego strzelca, ale ma za sobą zespół, który nie powiedziałbym, że ułatwia… ale stara się ułatwić mu zdobycie bramki.

Skoncentruję się tylko na tym, co możemy zrobić – chcę upewnić się, że wygramy następne mecze

I to jest najważniejsze w piłce nożnej: wygrywać spotkania. Zobaczymy dokąd nas to zaprowadzi. Jeśli zdobędziemy punkty – świetnie, a jeśli nie, idziemy dalej i próbujemy wygrywać kolejne mecze. Jesteśmy jedną z dwóch drużyn z Wielkiej Brytanii, które zostały w europejskiej piłce nożnej. Mamy do rozegrania półfinał i byłoby wspaniale, gdybyśmy doszli do finału z West Hamem.

Premier League miała kilka niesamowitych sezonów

Nie tylko wtedy, gdy Leicester City wygrało ligę. Patrzę na zespoły Sir Alexa Fergusona, a także na Arsene’a Wengera. Myślę, że stwierdzenie, że Manchester City jest najlepszą drużyną byłoby trochę niemiłe dla innych, ale z pewnością są jednymi z najlepszych obecnie, jeśli nie najlepszymi. To kolejny ekscytujący sezon Premier League.