Wyjazd na King Power Stadium jest ostatnim meczem Młotów w Premier League w sezonie 2022/23 – finał Ligi Konferencyjnej UEFA przeciwko Fiorentinie odbędzie się zaledwie dziesięć dni później.

Leicester City – z nimi zawsze była to wymagająca gra. To zespół, który miał świetnych ludzi w ostatnich sezonach i myślę, że to trochę zaskoczenie, że są w takiej sytuacji. Wiemy, że mają kilku najlepszych graczy i będziemy musieli dobrze bronić i sobie z nimi poradzić. Mam nadzieję, że sprostamy. Każdą grę traktuję indywidualnie. Widzimy szansę na awans o kolejne miejsce w lidze i wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z wartości tego w Premier League. Myślę, że gdyby ktoś mi zagwarantował tą pozycję kilka tygodni temu, oddałbym za to rękę, ponieważ nie wchodzimy w ostatni mecz z żadnymi poważnymi problemami. Co ważniejsze, wchodzimy w to wiedząc, że mamy finał pucharu za mniej więcej tydzień – mówił podczas konferencji prasowej David Moyes.

Chcemy, żeby wszyscy gracze czuli się świeżo, ale pragniemy także, żeby byli zdolni i przygotowani maksymalnie do walki w finale. Nie chcemy, aby przerwa między grami była zbyt długa. Musimy dalej grać tak dobrze jak do tej pory – znacznie się poprawiliśmy w ciągu ostatniego miesiąca W zeszły weekend odnieśliśmy naprawdę dobre zwycięstwo, wygraliśmy również w Alkmaar i jeśli tylko będzie to możliwe, chcemy kontynuować tę passę.

Musimy iść i wykonać swoją pracę, a naszym zadaniem jest pojechać i wygrać

Musimy zobaczyć, czy uda nam się skończyć sezon trochę wyżej w lidze – jeśli tak, byłoby to dla nas ważne. Przygotowujemy się do finału i musimy doprowadzić wszystkich do odpowiedniej kondycji. Nie byłem pewien, co robić w tym tygodniu, skoro nie mam meczu w środku tygodnia. To nietypowa dla nas sytuacja, że nie mieliśmy gry w środę czy czwartek – co tydzień od marca graliśmy intensywnie, dziewięć meczów w kwietniu i każdy środek tygodnia w maju. To było nietypowe i dla nas odmienne, ale niezwykle ważne, że mogliśmy odpocząć kilka dni.  

Myślę, że ten sezon był pełen niespodzianek

Niezależnie od tego, że był to jeden z tych sezonów, w których rozgrywane były Mistrzostwa Świata, to drużyny, które znalazły się na dole tabeli, prawdopodobnie nie spodziewały się, że tam będą. Widzieliśmy, jak pewne drużyny spisywały się znakomicie w tej kampanii i awansowały wyżej w lidze, co sprawiło, że dolna połowa tabeli była niesamowicie konkurencyjna.