Zbliża się kulminacja sezonu 2021/22, a West Ham United przygotowuje się do gry przeciwko Evertonowi w niedzielę. Młoty mają do rozegrania osiem finałowych meczów Premier League oraz przynajmniej dwa etapy ćwierćfinału Ligi Europejskiej UEFA, które odbędą się w ostatnich dwóch miesiącach kampanii.

Seria ważnych spotkań rozpoczyna się w niedzielę przeciwko Toffees – byłemu klubowi Moyesa – na stadionie w Londynie. Menedżer wezwał swoją drużynę, aby skupiła się na jednym, najbliższym meczu, aby zakończyć kampanię w dobrym stylu.

Oto co menadżer powiedział podczas swojej dzisiejszej konferencji prasowej

Liga Europy – Olympique Lyon

Najpierw musimy się skoncentrować na niedzielnej grze. Mamy napięty harmonogram, więc musimy być tego świadomi i starać się rotować graczy. Teraz skupiamy się na tym, że musimy wygrać mecz z Evertonem.

Everton – wspomnienia

To był wspaniały okres, jedenaście i pół roku w Evertonie. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić coś w podobny sposób tutaj w West Hamie. Próbuję zbudować klub i stworzyć drużynę, która regularnie walczy o Europę i jest na szczycie Premier League, mając wielu międzynarodowych graczy, którzy się rozwijają oraz zawodników klubów z niższych lig, którzy dorównują naszym najlepszym zawodnikom.

Jesteśmy znacznie dalej w West Hamie niż wtedy, gdy na przykład po raz pierwszy pojechałem do Evertonu. Tam zajęło mi to więcej czasu, więc wielkie podziękowania dla wszystkich ludzi, którzy wspierali mnie tam w tych wczesnych latach, ale mam nadzieję, że pod koniec tego okresu przeszliśmy do zespołu, który był bardziej znany w rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Tabela wygląda dla Evertonu niezbyt sprzyjająco

Nie są w pozycji, w której chciałbym być. Brałem udział w walce o utrzymanie z West Hamem i wiem jak to jest. To nie jest pozycja, w której chcesz się znaleźć. Patrzysz na wszystkie mecze, gdzie możesz zdobywać punkty – tak na to patrzyłem, kiedy przejąłem kontrolę nad West Hamem – to była sytuacja, w której tu byłem. 

Jestem pewien, że Frank prawdopodobnie robi to samo. Myślę, że Everton jest wystarczająco dobry, aby pozostać w Premier League i myślę, że pod koniec sezonu prawdopodobnie będą bezpieczni.

Everton miał naprawdę dobre występy w tym sezonie

Kilka tygodni temu odnieśli dobre zwycięstwo z Newcastle, a Newcastle przecież wiemy, że radzi sobie dobrze. Widziałem ich w innych meczach, w których prawdopodobnie byli rozczarowani tym jak grali, ale tak właśnie wygląda Premier League. Mecze są zacięte i między wieloma zespołami jest bardzo niewiele różnic punktowych, więc spodziewam się, że Everton przyjedzie do nas i sprawi, że będzie nam ciężko. 

To będzie trudny mecz – nie mamy złudzeń, jak będzie ciężko, ale musimy starać się wygrywać, aby dotrzymać kroku drużynom z górnej połowy ligi. 

Mamy o co grać i czujemy, że bardziej chodzi o nas niż o Everton, więc jestem bardziej skoncentrowany na tym, co robimy w West Hamie, starając się skupić i nadążyć za zespołami z najwyższych miejsc.

Frank Lampard

Poznałem go trochę, kiedy był menedżerem Chelsea – spotkaliśmy się kilka razy. Zawsze uważałem Franka za prawdziwego dżentelmena. Niesamowicie dobry piłkarz, pochodzący ze wspaniałej piłkarskiej rodziny. Bardzo kompetentny z pewnością zna doskonale grę.

Wspaniałą rzeczą dla mnie jest to, że mamy kilku dobrych młodych brytyjskich trenerów, którzy wykonują dobrą pracę w Premier League. Ja jestem jednym z nieco starszych menadżerów, ale nadal czuję się młody i mogę rzucić Frankowi wyzwanie, jeśli będę musiał to zrobić.

Jestem za wprowadzeniem pięciu zmian w Premier League w przyszłym sezonie 

Muszę powiedzieć, że jakieś dwa lata temu nie byłem za tym, ale zmieniłem zdanie z kilku różnych powodów. Przede wszystkim uważam, że zmieniła się ilość meczów, a dla wielu klubów było to trudne. Oczywiście w tym roku z powodu Covid-19 pojawiła się potrzeba większej liczby zmian, więc jak najbardziej jestem za tym.

Przed nami osiem meczów Premier League i kilka meczów Ligi Europy

To naprawdę dobry czas w sezonie i zawsze mówiono, że to właśnie wtedy wygrywasz i sprawiasz, że coś się dzieje. Jestem teraz naprawdę podekscytowany tym okresem. Czuję to także w szatni. W tej chwili dzieje się wiele dobrych rzeczy – stawiamy wyzwania i walczymy o jak najlepsze wyniki.

Przede wszystkim teraz skupiamy się tylko na pokonaniu Evertonu u siebie i utrzymaniu dobrej pozycji w lidze – ostateczny nacisk na Europę zaczyna się w niedzielę.

Wypadek Manuela Lanziniego

Nie mogę powiedzieć, co się stało, bo mnie tam nie było i mam tylko informacje, które macie oficjalnie wszyscy. Samochód wjechał do rowu przy drodze. Manu jest trochę obolały, ale nic mu na szczęście poważnego nie jest. To było na pewno niebezpieczne i spowodowało wielki stres u nas wszystkich. Nie chcemy o tym mówić zbyt wiele. Zdarzyło się to Manuelowi, ale wszystko jest w porządku.