Menadżer West Ham United tradycyjnie podczas konferencji prasowej przed meczem z Arsenalem, przedstawił najważniejsze informacje dotyczące drużyny i poszczególnych zawodników.

Jesse Lingard, który został powołany do reprezentacji Anglii po 21-miesięcznej przerwie, będzie ponownie dostępny dla menadżera. Powrót Lingarda do reprezentacji, jest następstwem wspaniałego początku gry w West Hamie, gdzie 28-latek strzelił cztery gole i asystował dwóm kolejnym.

Moyes uważa, że ​​Lingard zasłużył na to powołanie i nie może się doczekać, aby zobaczyć, co pomocnik może zrobić dla Młotów w kolejnych spotkaniach.

Jestem naprawdę zadowolony z Jessego – powiedział na  konferencji prasowej Moyes. To dla niego wspaniałe, a jego występy pozwoliły mu znaleźć się w tym miejscu, gdzie jest obecnie.

Wyglądał bardzo dobrze na treningach w tym tygodniu. Ogólnie od jego pierwszego dnia w West Hamie, wszyscy byliśmy nieco zaskoczeni, jak dobra jest jego kondycja i wszechstronna gra.

Ze sposobu w jaki pracuje widzę, że jest coraz lepszy, a jego fizyczne wyniki są coraz bardziej satysfakcjonujące. Pomógł nam, jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni.

Dawid Moyes pytany, czy chciałby aby zawodnik podpisał stałą umowę stwierdził, że teraz najważniejsze jest, aby zarówno gracz, jak i klub skoncentrowali się na silnym zakończeniu bieżącej kampanii.

Nie myśleliśmy o tym – potwierdził. Właśnie teraz wykonuje dla nas dobrą robotę. Omówimy i przyjrzymy się temu pod koniec sezonu.

Menadżer pytany o pozostałą grupę graczy i ich formę przed meczem z Arsenalem powiedział: 

Zdrowie Pablo Fornalsa poprawia się. Angelo Ogbonna zbliża się także do momentu, kiedy rozpocznie treningi, ale nastąpi to na pewno później niż u Pablo. 

Arthur Masuaku i Andriy Yarmolenko również są coraz bliżej powrotu, więc miejmy nadzieję, że nie minie dużo czasu, zanim wrócimy do pełnego składu. Jeśli chodzi o pozostałych zawodników, to mamy wszystkich w pełnej sprawności – potwierdził.

Ryan Fredericks również nie pojawi się w składzie.

London Stadium

Niedzielny mecz rozpocznie się o 15:00 BST i będzie transmitowany na żywo w Wielkiej Brytanii przez Sky Sports Main Event, Sky Sports Premier League, Sky Sports Ultra HD.

W Polsce spotkanie jak zawsze na Canal Plus Sport od godziny 16:00.