ExWHUemployee donosi, że West Ham United zamierza zatrudnić szefa rekrutacji w słynnej Akademii Futbolu. Jest to następstwem rezygnacji Delroya Ebanksa.

Odejście Ebanksa rozpatrywane jest jako duży cios w struktury akademii i poddaje pod wątpliwość długofalową strategię rozwoju tejże. Ciemnoskóry działacz był niezwykle popularny i miał duży wpływ na funkcjonowanie zaplecza szkółki The Hammers. Zajmował się monitorowaniem i pozyskiwaniem talentów w przedziale wiekowym od 12 do 23 lat. To kolejny wstrząs w Chadwel Heath, następujący po odejściu dobrze rokujących pilkarzy, jak Harrison Ashby czy Sonny Perkins.

Delroy Ebanks odszedł do Newcastle United, gdzie będzie piastował rolę głównego skauta na południu Anglii, czym będzie stanowił bezpośrednią konkurencję dla pionu rekrutacyjnego WHU, który skupia się na pozyskiwaniu „perełek” z tego samego regionu.

Klub z London Stadium poszukuje obecnie wsparcia dla Kenny’ego Browna, który wykonuje świetną pracę w klubowej akademii, czego owocem jest chociażby wyśmienita postawa zespołu U-18 w bieżących rozgrywkach.