W wyspiarskich mediach można ostatnio znaleźć wiele domysłów i plotek na temat przyszłej struktury najwyższej władzy na London Stadium. Początki dyskusji miały miejsce wraz ze śmiercią Davida Golda – byłego współwłaściciela West Hamu United. Posiadający insiderską wiedzę na temat funkcjonowania klubu ze wschodniego Londynu ExWHUemployee podzielił się swoimi informacjami na ten temat. 

4 stycznia gruchnęła wieść o śmierci Davida Golda – wieloletniego działacza West Hamu United. Przedsiębiorca posiadał w swoim portfolio 25.1% akcji klubu, jego partner biznesowy David Sullivan 38.8%, a w ostatnim czasie do gry dołączył czeski milioner Daniel Kretinsky, który zakupił 27% akcji.

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiło się wiele spekulacji i teorii dotyczących 25.1% akcji należących do rodziny Goldów. Mówiło się, że David Sullivan był chętny je odkupić od krewnych zmarłego, z kolei inne źródła wskazywały na biznesmena z kraju naszych południowych sąsiadów jako potencjalnego nabywcę, dzięki czemu stałby się on większościowym udziałowcem.

Dobrze zorientowany w tematyce Młotów ExWHUemployee donosi jednak, że rodzina Davida Golda pragnie zatrzymać akcje i kontynuować jego dzieło. W chwili obecnej udziały należą do córek byłego sternika z London Stadium – Jacqueline i Vanessy. Obie miałyby zasiąść w zarządzie WHU, wraz z mężem tej pierwszej – Danem Cunninghamem, który jest wielkim fanem Młotów i może mieć pozytywny wpływ na przyszłe działania zarządu.