West Ham w styczniowym okienku transferowym, oprócz Danny’ego Ingsa, zakupił również Brazylijczyka Luizao z Sao Paulo. Młody środkowy obrońca od razu stał się istotnym elementem drużyny U21 i pojawia się pytanie czy prezentując dobrą formę nie powinien zacząć brać udziału w treningach pierwszej drużyny.

Dwudziestolatek ostatnie 6 spotkań drużyny młodzieżowej zaczynał w wyjściowym składzie. Nie ulega wątpliwości, że w przyszłości West Ham będzie mieć z niego dużo pożytku. Na razie jednak David Moyes nie ukrywa, że nie jest skłonny do dokooptowania go do drużyny seniorskiej. Młoty mają w tym sezonie problemy ze środkowymi obrońcami – zarówno z ich formą, jak i kontuzjami. Ledwie jeden się wykuruje, to drugi już łapie uraz. W wyniku tego, na ławce rezerwowych muszą się pojawiać zawodnicy z drużyny U21. Ani razu jednak nie zasiadł na niej Luizao. David Moyes wypowiedział się ostatnio na temat Brazylijczyka i jego formy, którą prezentuje w spotkaniach drużyny do lat 21:

– Oglądałem go w starciu z Brighton i uważam, że grał bardzo dobrze.

– Myślę, że dobrze sobie radzi. Dalej uważam, że jest zawodnikiem, dla którego jest to ostatni sezon w młodzieżowej piłce, więc w przyszłym sezonie prawdopodobnie uda się na wypożyczenie, tak mi się przynajmniej wydaje. Z opinii jakie słyszę, to wydaje się, że prezentuje się dobrze cały czas.

– Jak mówimy o klubie to uważam, że miał naprawdę przyzwoity start, jeśli chodzi o jego przygodę tutaj.

Szkocki menadżer daje zatem jasno do zrozumienia, że na debiut Luizao w seniorskiej drużynie przyjdzie jeszcze poczekać. Wydaje się jednak, że zawodnik bardzo szybko zaaklimatyzował się w Londynie i prezentuje bardzo dobry poziom piłkarski. Jest to bardzo utalentowany zawodnik i klub musi dbać o to, żeby jego kariera potoczyła się pomyślnie i wtedy będzie on wielką wartością dodaną do składu West Hamu.