Wiceprzewodnicząca West Hamu Karren Brady, została dyrektorem kobiecej drużyny Młotów. W ramach swojej nowej roli, Brady będzie kierować poziomem wsparcia we wszystkich obszarach kobiecej piłki nożnej i działalności komercyjnej, od pierwszej drużyny po akademię.

Dołączają do niej dyrektor wykonawcza Tara Warren i dyrektor sprzedaży biletów Nicola Keye z zarządu West Ham Women’s.

Cieszę się, że mogę potwierdzić ten ważny i ekscytujący nowy poziom wsparcia dla seniorskiej drużyny West Hamu United Women, ponieważ nadal ulepszamy wszystkie obszary klubu piłkarskiego i budujemy naszą rolę jako lidera równości w piłce nożnej – powiedziała Brady.

Kobieca gra jest najszybciej rozwijającym się sportem w Wielkiej Brytanii, a w West Hamie United poczyniliśmy ogromne postępy, odkąd pięć lat temu uzyskaliśmy status FA Women’s Super League.

Tara i Nicola mają bogate doświadczenie w piłce nożnej i biznesie. Będziemy razem niestrudzenie pracować, aby West Ham United Women nadal rosło w siłę na boisku i poza nim.

Mianowanie Brady, Warren i Keye ma na celu zapewnienie „dodatkowego skupienia, zaangażowania i wsparcia wyższego szczebla w ciągłym rozwoju i wzroście kobiecej drużyny”.

Brady jest wiceprzewodniczącą West Hamu od stycznia 2010 r. Warren wcześniej pracowała jako dyrektor wykonawczy klubu ds. Marketingu i Komunikacji, zanim awansowała do zarządu w sierpniu 2022 r. Keye jest szefem sprzedaży biletów w West Ham od listopada 2016 r., a wcześniej pracowała w Aston Villi

Żeński West Ham zajmuje obecnie siódme miejsce w WSL pod kierownictwem menedżera Paula Konchesky’ego. Sezon 2022-23 to debiutancka kampania byłego obrońcy West Hamu, który wcześniej był asystentem byłego menedżera Olliego Hardera.

Podopieczne Konchesky’ego po raz pierwszy w historii klubu zdobyły punkty w meczu z Arsenalem w WSL, zanim zostały wyeliminowane z półfinału Pucharu Ligi Kobiet przez Chelsea. West Ham również odpadł z Pucharu Anglii w ćwierćfinale po niedzielnej porażce w rzutach karnych z Aston Villą.

Zespół ze wschodniego Londynu jest piąty sezon w WSL awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej podczas restrukturyzacji dywizji w 2018 roku.