W najbliższą niedzielę Młoty podejmą na London Stadium ekipę Aston Villi. W 2023 roku Londyńczycy radzą sobie przyzwoicie w meczach domowych, dlatego David Moyes liczy na przedłużenie takiego stanu rzeczy. 

Potyczka z The Villans będzie czwartym spotkaniem na London Stadium w 2023 roku. Dotychczas Młoty dwukrotnie zwyciężały i raz zremisowały. Nasz menadżer wierzy, że zawodnicy mają w sobie dość jakości, żeby kontynuować dobrą passę w meczach domowych. Dodatkowo, Szkot wierzy, że kombinacja wysokiego morale po meczu Ligi Konferencji Europy oraz gorącego dopingu lokalnych fanów będzie jednym z czynników zmieniających sytuację The Hammers w tym sezonie.

Cieszy mnie, jak poradziliśmy sobie z AEK Larnaka

To był dla nas bardzo dobry i ważny rezultat. Podczas rewanżu wcale nie będzie łatwiej. Musimy pozostać skoncentrowani i skupić się na przejściu dalej. Jeśli udałoby nam się awansować do ćwierćfinałów już drugi rok pod rząd, byłoby to świetnym osiągnięciem dla klubu. 

Jestem zadowolony z trafień Michaila Antonio

Drużyna bardzo ich potrzebowała. Wynik był dla nas korzystny, a w europejskich pucharach to on liczy się najbardziej. 

Delektujemy się powrotem na europejskie boiska

Jesteśmy niepokonani od 9 spotkań w pucharach w tym sezonie. Coś wspaniałego! Celujemy, by zajść jeden etap dalej niż w poprzedniej kampanii. Wtedy dotarliśmy do półfinału. Musimy podejść do tematu metodycznie i skupiać się na każdym meczu po kolei. Przed nami walka o ćwierćfinał. 

Wynik meczu z Brighton & Hove Albion był tragiczny

Nie zagraliśmy dobrze, ale tydzień wcześniej osiągnęliśmy niezły wynik z Nottingham Forest. Chcemy, żeby kibice wstawili się za zespołem i wspierali nas tak, jak tylko oni potrafią. Chciałbym na nich liczyć.

W mojej ocenie morale jest wysokie wśród zawodników

Wracamy do Londynu po osiągnięciu satysfakcjonującego rezultatu w środku tygodnia. Ostatni mecz domowy wygraliśmy, co również nas buduje. Wcześniej zremisowaliśmy z Chelsea i pokonaliśmy Everton. Wyjdziemy na boisko pozytywnie nastawieni w naszym czwartym spotkaniu u siebie. Przed nami jeszcze 14 w tym roku. Nie możemy się doczekać. 

Klucz leży w konsekwencji wewnątrz zespołu. Na tym nam zależy. Chcemy konsekwentnie utrzymywać wysoki standard gry, do którego przyzwyczailiśmy przez ostatnie dwa lub trzy lata. Wszyscy w drużynie szukamy tej powtarzalności. 

By uzyskać zadowalający wynik, musimy grać tak samo, jak w naszych poprzednich meczach domowych

Nasza forma w meczach u siebie jest lepsza, niż ta prezentowana na wyjazdach. Mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma. Przed nami sporo gier na swoim stadionie. Teraz skupiamy się na pojedynku z Aston Villą. 

Podejdziemy do tego meczu tak samo, jak podchodzimy do wszystkich

Przygotowujemy każdego zawodnika w odpowiedni sposób i zawsze dbamy, by dostali od nas potrzebne instrukcje i wskazówki. Prosimy, by wyszli na boisko i dali z siebie wszystko. Zawsze mamy nadzieję, że to uczynią. 

Aston Villę prowadzi bardzo doświadczony trener – Unai Emery

Ma on bardzo duże doświadczenie zaczerpnięte z europejskich boisk. Zna także Premier League, bo pracował wcześniej w Arsenalu. Obecnie kieruje dobrym klubem i myślę, że dalej będzie się rozwijał. Aston Villa wydała trochę pieniędzy na wzmocnienia. To będzie dla nas trudny pojedynek.