Zdaniem włoskich mediów, Juventus przygląda się sytuacji kontraktowej Tomáša Součka w West Hamie. Gigant z Półwyspu Apenińskiego chciałby pozyskać reprezentanta Czech w letnim okienku transferowym.

Pomocnik nadal nie porozumiał się z Młotami, w sprawie nowego kontraktu, a kolejne rozmowy w tej sprawie zaplanowano, po zakończeniu sezonu. David Moyes zaoferował mu podwyżkę nieznacznie wyższą niż kwota, którą ma w obecnym kontrakcie i z tego powodu obie strony nie mogą dojsć do porozumienia.

Wiele klubów jest zainteresowanych Czechem i jeśli nie uda mu się podpisać nowego kontraktu, to wówczas pojawią się oferty. Ostatnio informowaliśmy, że Tottenham chciałby Tomáša Součka, a teraz do tego grona dołączył Juventus.

27-latek jest jednym z kilku graczy, którzy rozważani są jako potencjalne wzmocnienie środka pola, w zespole z Turynu. Souček wyceniany jest obecnie przez Młoty na 40 milionów funtów.

Do odejścia byłego gracza Slavii Praga jeszcze daleka droga i na razie informacje medialne to zwykłe spekulacje, bo obecnie uważa się, że obie strony dojdą do porozumienia. Tomáš Souček teraz skupia się na rewanżowym meczu z Eintrachtem Frankfurt, który może dać West Hamowi wymarzony finał Ligi Europy.