Świetne obrony Łukasza Fabiańskiego nie zatrzymały Arsenalu i to Kanonierzy są coraz bliżej podium w Premier League.

West Ham United przegrał na własnym stadionie w Derbach, jednak mimo to, angielskie media jednogłośnie oceniły Fabiańskiego – polski bramkarz został wybrany jednym z najlepszych zawodników w zespole. Fabian został doceniony za spokój oraz solidną pracę na przedpolu. Głównie dostało się jego kolegom z formacji obronnej.

Jak zagrał polski golkiper?

Zanotował kilka ważnych interwencji – zaimponował zwłaszcza w pojedynkach z Eddiem Nketiahem. Łącznie popisał się pięcioma skutecznymi paradami. Był bez większych szans natomiast przy trafieniach Roba Holdinga oraz Gabriela Magalhaesa. Kolejny rutynowy występ doświadczonego golkipera. Klasa.

Niewiele mógł zrobić przy straconych golach. Zawiodło go złe krycie kolegów z obrony – napisano w jednej z eksperckich opinii Evening Standard. Pierwsze celne uderzenie było niesamowicie precyzyjne, Fabiański nie miał szans na skuteczną interwencję.

Od Evening Standard,  SkySports, TeamTalk.com oraz inews.co.uk, Fabian otrzymał ocenę 7 (w skali od 1 do 10, gdzie 10 oznacza klasę światową)

Dobra gra na przedpolu w pierwszych 20 minutach. Potem jeszcze przed przerwą uratował West Ham United od straty kolejnej bramki. Strzał Gabriela na 2:1 miał już na ręce, ale uderzenie było zbyt mocne, aby dał radę go wybronić – opisano pracę Fabiańskiego na portalu TeamTalk.com.

Tak naprawdę niewiele więcej mógł zrobić. Był blisko obronienia decydującego trafienia Arsenalu, ale strzał był zbyt mocny – napisano w 90min.com.