West Ham United skontaktował się z Reading w sprawie transferu lewego obrońcy Omara Richardsa. O 22-letniego piłkarza zabiegają także włodarze Crystal Palace. 

Wygasający kontrakt

Richards urodził się w Londynie, ale pierwsze piłkarskie szlify stawiał w młodzieżowych zespołach Reading. Kontrakt gracza z klubem z Madejski Stadium wygasa 30 czerwca 2021 roku, a więc w styczniu Młoty mogą podpisać z nim umowę ważną od 1 lipca. Niewykluczone, że tak się stanie, choć również istnieje możliwość pozyskania gracza na zasadzie transferu definitywnego w dobrej cenie już w styczniu. Według The Reading Chronicle obecny klub zawodnika, chciałby zaproponować mu nową czteroletnią umowę, ale rozmowy są na bardzo wczesnym etapie.

Kolejny gracz Reading łączony z WHU

Richards jest drugim zawodnikiem lidera Championship, którym zainteresowany jest David Moyes. W ostatnich dniach w mediach pojawiła się informacją, że West Ham w styczniu spróbuje ściągnąć na London Stadium kapitana Reading Liama Moore’a. O tym więcej pisaliśmy TUTAJ.

Filar defensywy

Reading fantastycznie spisuje się w tym sezonie i w siedmiu meczach ligowych defensywa zaliczyła aż sześć czystych kont. Duża w tym zasługa 22-letniego Richardsa. We wszystkich spotkaniach jednokrotny reprezentant Anglii do lat 21 zagrał od pierwszej do ostatniej minuty.