West Ham United z przyjemnością potwierdza, że Jimmy Walker powrócił do klubu jako konsultant bramkarzy U18. Walker, który grał w barwach Młotów w latach 2004-09, będzie pracował w Akademii Piłki Nożnej z młodzieżową drużyną Kevina Keena do końca sezonu 2021/22.

Były strzelec był częścią drużyny West Hamu, która zapewniła sobie powrót do Premier League w 2005 roku i dotarła do finału FA Cup w 2006 roku. Kariera Walkera zakończyła się w 2013 roku i od tego czasu zdobył bogate doświadczenie trenerskie w Peterborough United, Sunderland, Lincoln City, a ostatnio w Ipswich Town.

Wspaniale jest wrócić – powiedział Walker whufc.com. Piękne jest to, że jest tu tak wielu ludzi, którzy byli też wcześniej. Od pierwszego momentu, w którym wszedłem do West Hamu jako gracz, uwielbiałem każdą minutę bycia tu. Gdybym mógł przekazać jakąkolwiek wiedzę młodym bramkarzom i zawodnikom, to byłoby fantastycznie.

Menedżer Akademii Ricky Martin jest zachwycony, że Walker powrócił i ma nadzieję, że będzie miał duży wpływ na Akademię Piłkarską

Cieszymy się, że możemy powitać Jimmy’ego z powrotem w klubie. Wiemy, że będzie wspaniałym dodatkiem i wielką korzyścią dla naszych młodych bramkarzy.

Jimmy jest trenerem, który ma doświadczenie w pracy w pierwszej drużynie piłki nożnej, a oczywiście wszyscy młodzi zawodnicy chcą grać na najwyższym poziomie. Nasi bramkarze U18 powinni być naprawdę zainspirowani i zmotywowani do pracy z kimś o cechach Jimmy’ego. Będzie wyznaczał wysokie standardy i myślę, że będzie realną korzyścią dla naszego programu rozwoju i tego, co zapewniamy naszym młodym bramkarzom.

Mówimy o byciu razem, pracowitości, ekscytacji i wymaganej postawie. To są cztery wartości stylu West Hamu, a Jimmy jest osobą, która uosabia te cechy – powiedział Ricky Martin.

Walker był związany z Młotami, jako ambasador na londyńskim stadionie przez wiele sezonów

Klub był fantastyczny. Pracowałem jako ambasador w West Hamie i wspaniale było być na tym stadionie, spotykać się z fanami i oglądać mecze. Naprawdę mi się podobało.

Kiedy Kevin Keen zadzwonił do mnie i zapytał, czy byłbym zainteresowany, postanowiłem spróbować i pomóc w każdy możliwy sposób. Wspaniale jest wrócić – zobaczymy, jak będzie od teraz do lata – dodał Walker.

Walker ma wcześniejsze doświadczenie w pracy z zawodnikami Akademii, podejmując odpowiedzialność za rozwijających się bramkarzy w czasie swojego pobytu w Peterborough United

Mam nadzieję, że mogę przekazać bramkarzom trochę cennej wiedzy. Byli świetni w ciągu pierwszych kilku dni, od kiedy tu jestem. W tej grupie jest wiele jakości.

Praca z Kevinem Keenem również jest dla mnie ogromną sprawą, ponieważ jest on najlepszym trenerem. Mamy tu wielu byłych graczy, więc zespół jest świetny.

Nie mogę się doczekać tego, co ma nadejść. Chcę cieszyć się grami, chcę brać udział w szkoleniach i dzielić się wszelką wiedzą, jaką mogę.

Jestem tu od kilku dni i już wiem, że młodzi bramkarze są wspaniali. Najwyraźniej mieli wcześniej świetny coaching i są bardzo utalentowani. Naprawdę zainteresowali się tym, co z nimi robiłem. Mam nadzieję, że będzie to satysfakcjonujące doświadczenie dla nas wszystkich – zakończył Walker.