Według Football League World, Młoty obserwują Jeda Wallace’a przed potencjalnym ruchem transferowym w styczniu – jego kontrakt z Millwall wygasa pod koniec bieżącego sezonu.

Poinformowano, że możliwość pozostania zawodnika w Millwall jest brana pod uwagę, ale jak dotąd nic nie zostało uzgodnione, co oznacza… że ​​zainteresowanie z innych klubów 27-latkiem wzrosło w ostatnich tygodniach.

Jeśli to okaże się prawdą, to Młoty zmierzą się z silną konkurencją ze strony rywali z Premier League. Zainteresowanie wykazują włodarze Burnley, Newcastle United, Crystal Palace i Brentford, a także West Brom i szkocki duet Rangers i Celtic, którzy są w stanie uzgodnić umowę przedkontraktową na przełomie roku.

West Ham odniósł do tej pory wiele sukcesów, poszukując zawodników w niższych ligach angielskich – przykładem są Aaron Cresswell i Jarrod Bowen

W trakcie swojej kariery Wallace udowodnił, że jest bardzo konsekwentny, co dobrze wróży jego szansom na awans do Premier League –  średnio w każdym meczu  od sezonu 2015/2016, oddał 1,9 strzału, 1,6 kluczowych podań i 1,5 dryblingu.  Strzelił 39 goli, zanotował 40 asyst w 228 występach – średnio raz na 239 minut.

Po dziesięciu golach i siedmiu asystach w sezonie 2020/21 oraz dziesięciu golach i 12 asystach w sezonie 2019/20, zawodnik wyceniany jest na nieco ponad 6 milionów funtów.

Biorąc pod uwagę sukces Bowena, Irons z pewnością powinni mocno zastanowić się nad sprowadzeniem 27-letniego napastnika w 2022 roku, czy to w styczniu, czy na zasadzie darmowego transferu pod koniec sezonu.