Pablo Fornals. To niezwykle sympatyczny, przystępny, uczciwy i bardzo, bardzo zabawny człowiek. Od czasu przybycia do Londynu w 2019 roku, nie tylko nauczył się języka angielskiego, ale także angielskiego poczucia humoru.

Fornals jest aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, publikuje zdjęcia i filmy ze swojego życia, ujawnił swoje zaręczyny z narzeczoną Tanią oraz to, że para spodziewa się pierwszego dziecka. Pablo udostępnia fragmenty swoich przejażdżek rowerowych po Londynie i często oznacza i komunikuje się w ten sposób ze swoim przyjacielem – Michailem Antonio.

Należy jednak dodać do tego fakt… a raczej należałoby od tego zacząć, że Pablo Fornals jest utalentowanym, ciężko pracującym zawodnikiem, który zawsze daje z siebie 100 procent i odegrał dużą rolę w historycznym sezonie Młotów 2020/21 oraz w walce o awans do Ligi Europejskiej UEFA.

Co sądzisz o sobotnim meczu?

Nadal jesteśmy niepokonani. Oczywiście pojechaliśmy do Southampton, aby wygrać i zdobyć trzy punkty, ale nie daliśmy rady. Praca jest ciężka, staramy się zdobywać w każdym spotkaniu trzy punkty i przejść mecze bez utraty bramek. Szczęśliwie dla nas nie straciliśmy żadnego gola.

Przeciwnicy musieli naprawdę ciężko pracować, aby was powstrzymać – zrobili wszystko co mogli, aby zdenerwować Michaila Antonio.

Tak, ale nasi rywale wiedzą jak gramy i jak dobry jest Mikey, więc musieli nas powstrzymać i robili to naprawdę dobrze w obronie.

Myślę, że był to nudny mecz dla ludzi, którzy go oglądali. To było takie spotkanie z niewielkimi szansami na gole, ale piłka nożna to piłka nożna – zdobyliśmy jeden punkt i musimy być z tego dumni.

Menadżer powiedział, że generalnie graliście dobrą piłkę, ale nie znaleźliście połączenia między sobą.

Tak, byliśmy bez siebie dwa tygodnie [przerwa międzynarodowa] – trenowaliśmy razem tylko przez dwa dni przed tym meczem i może to było za mało, ale to się zmieni – będziemy lepsi w tym obszarze.

Jesteśmy świetnym zespołem, mamy naprawdę dobrych graczy, którzy są powoływani do reprezentacji narodowych i należy to zrozumieć. My natomiast musimy starać się zachować te same zasady gry, które nas obowiązywały przed wyjazdem, kiedy wrócimy.

Wróciłeś do gry w reprezentacji Hiszpanii po trzech latach nieobecności – zanotowałeś asystę dwie minuty po tym, jak wszedłeś z ławki jako rezerwowy w meczu z Gruzją. Potem strzeliłeś gola w spotkaniu z Kosowem.

To było wspaniałe dziesięć dni. Dużo trenowałem i grałem – byłem naprawdę szczęśliwy i cieszyłem się z tego doświadczenia, ale to co się wydarzyło…stworzyło samo życie. Teraz najważniejsze, że znów jestem tutaj z West Hamem, próbującym wygrywać mecze i zdobywać punkty i na tym się teraz skupiam.

Twoje marzenie – Liga Europy – właśnie się spełnia. Wyjeżdżacie zmierzyć się z Dinamo Zagrzeb w waszym pierwszym w historii meczu fazy grupowej w czwartkowy wieczór.

Tak, rozpoczynamy to nowe doświadczenie dla każdego z nas i mam nadzieję, że sprawimy, że wszyscy kibice West Hamu będą dumni ze „swoich Młotów” – zakończył Pablo Fornals.