Tysiące fanów West Hamu United wyruszy do Chorwacji na pierwszy mecz Młotów w europejskiej trasie. West Ham po raz pierwszy zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Spotkanie już w najbliższy czwartek. Dla fanów, zawodników, ale i całego klubu to niezwykle ważne i emocjonujące chwile.

Podopieczni Davida Moyesa rozpoczynają prawdopodobnie najtrudniejszym meczem z jakim zmierzą się w fazie grupowej – wyjazdem do Dynamo Zagrzeb.

Nawet gdy oglądaliśmy losowanie grup, można było wyczuć podekscytowanie. Nasz zespół nie może doczekać się rywalizacji w tych rozgrywkach. Wiemy, jakie to będą trudne i wymagające mecze, ale mamy silną grupę – jestem przekonany, że poradzimy sobie z tym wyzwaniem. To będzie dla nas bardzo ekscytujące  – powiedział Łukasz Fabiański.

Mimo że Młoty są faworytami, zapowiada się, że to najtrudniejszy test dla drużyny

Mecze w tego typu rozgrywkach, są zupełnie inne i bardziej taktyczne. Gra ma mniej tempa, ale jest za to więcej jakości piłkarskiej. To także inny sposób sędziowania, więc musimy być przygotowani pod każdym względem – dodał Polak.

West Ham otrzymał 1243 bilety, które zostały wykupione w kilka minut. Wielu fanów West Hamu było rozzłoszczonych, gdy klub ogłosił, że część z puli biletów jest zarezerwowana dla partnerów i członków klubu z Londynu.

Apetyt na europejską kampanię klubu jest ogromny – tysiące kibiców przyleci w tym tygodniu do Zagrzebia, aby chłonąć te wspaniałe chwile

Dla tych, którzy będą oglądać spotkanie w domowym zaciszu, mamy dobrą wiadomość. Spotkania Ligi Europy będą transmitowane przez platformę Viaplay.