Wybitny napastnik zaliczył znakomitą kampanię 2021/22, strzelając dziesięć bramek i rejestrując dziesięć asyst, by stać się zaledwie drugim zawodnikiem West Hamu United, który dokonał tego wyczynu w 30-letniej historii rozgrywek.

Oprócz Salaha, Bowen zmierzy się również z obrońcą Liverpoolu Trentem Alexander-Arnoldem, duetem Manchesteru City João Cancelo i Kevinem De Bruyne, skrzydłowym Arsenalu Bukayo Saką, napastnikiem Tottenhamu Hotspur Sonem Heung-minem i pomocnikiem Southampton Jamesem Ward-Prowse.

Kto zdobędzie tytuł gracza sezonu EA Sports Premier League zostanie ogłoszone w niedzielę, 21 maja, o godzinie 11:00 czasu BST.

Ta grupa jest tak dobra i oczywiście nominacja jest dla mnie czymś wyjątkowym – powiedział Bowen. Jak mówiłem przez cały rok, nasz zespół jest topową grupą. Chciałbym im podziękować za wszystko, bo dzięki nim jestem tu gdzie jestem.

To jest mój styl gry – to widać i myślę, że fani lubią ciężką pracę, a to wynika z wcześniejszych niepowodzeń w mojej karierze, kiedy ludzie mówili mi „nie”, a ja po prostu się z nimi nie zgadzałem i walczyłem, żeby znaleźć się w tym miejscu, w którym jestem teraz.

Chwalony przez swoich klubowych kolegów i kibiców oraz nominowany do prestiżowej nagrody Premier League Bowen, był również typowany do powołania do reprezentacji Anglii na letnie mecze Ligi Narodów UEFA z Węgrami, Niemcami i Włochami. Automatycznie pojawi się wtedy szansa na bycie w składzie na mistrzostwa świata w piłce nożnej 2022.

Marzeniem każdego jest granie dla swojego kraju w wielkim turnieju, ale nie miałem jeszcze ani jednego powołania, więc muszę ciężko pracować, aby zdobyć to pierwsze wezwanie. Jeśli to zdobędę, będę pracował, robiąc wszystko co w mojej mocy, ale jeśli nie – muszę jeszcze ciężej pracować i pokazać, o co mi chodzi. Zobaczymy co się wydarzy.

Swój głos można oddać na stronie:  https://www.premierleague.com/news/2612174?fbclid=IwAR1DThJiJLLmkZuCofnJMMb2v7foDVzydI06WKVhgIJH4h8v8gqdDZoQJI0