Jak donosi Bild, Kapitan Mainz Moussa Niakhate, chce dołączyć do klubu Premier League. Everton i West Ham United są zainteresowani graczem Bundesligi.

Wydaje się, że Niakhate chętnie skorzystałby z okazji, by dołączyć do Franka Lamparda lub Davida Moyesa. Według Bilda, VFL Wolfsburg niedawno zwrócił się do także z zapytaniem, czy gracz byłby skłonny zmienić klub na inny z Bundesligi.

Niakhate dał jasno do zrozumienia, że ​​trzyma się czegoś, co określa się jako „atrakcyjną ekonomicznie ” ofertę klubu z Premier League. Teraz można z tego wywnioskować, że Niakhat doszedł do wniosku, że pieniądze oferowane w Anglii znacznie przewyższają te oferowane w Bundeslidze.

Według Salary Sport, Niakhate zarabia około 12 000 funtów tygodniowo w Mainz. Nie trzeba dodawać, że czeka go pokaźna podwyżka w Goodison Park lub London Stadium.

„Myślę, że tak” – powiedział Niakhate RMC Sport , zapytany, czy 2021/22 to najlepszy sezon w jego dotychczasowej karierze.

Jestem zadowolony z tego, co robię w tym roku. Wiem, że robię postępy i z każdym sezonem jestem coraz lepszy. Udało mi się poprawić swoją grę. Myślę, że z roku na rok jestem lepszy.   

Jestem znacznie spokojniejszy na boisku. Posiadanie większej odpowiedzialności daje mi jeszcze większą chęć dawania z siebie wszystkiego. Czuję się silniejszy w defensywie, solidniejszy, silniejszy także z piłką, gdy jestem pod presją. I jestem bardziej stanowczy w ofensywie.