Wicekapitan West Hamu United Declan Rice, został nominowany do nagrody Młodego Zawodnika Sezonu w Premier League. Po mistrzostwach, w których Rice pomógł swojemu krajowi w dotarciu do pierwszego wielkiego finału od 55 lat, 23-latek w tym tygodniu został nominowany do tej prestiżowej nagrody.

Rice jest w pierwszorzędnej formie, nosząc opaskę kapitana w 31 z 34 występów w Premier League,  strzelając jedną bramkę i zdobywając cztery asysty. Co więcej, zagrał więcej minut w Premier League – 2998 – niż jakikolwiek inny gracz z pola (jak na obecną chwilę), wykonując więcej podań, odbiorów, przechwytów i dotknięć niż którykolwiek z jego kolegów z drużyny.

Nominacja przychodzi podczas udanej kampanii, w której pomocnik poprowadził zespół do półfinału Ligi Europy

Rice zagrał 48 razy we wszystkich rozgrywkach. W walce o tytuł, zmierzy się z siedmioma innymi, nieco starszymi reprezentantami Anglii. Na liście znajdują się Trent Alexander-Arnold z Liverpoolu; Phil Foden z Manchesteru City, duet Crystal Palace Conor Gallagher i Tyrick Mitchell, Mason Mount z Chelsea, i para Arsenalu: Aaron Ramsdale i Bukayo Saka.

Głosować można pod tym adresem: https://www.premierleague.com/news/2612178