Gianluca Scamacca mówi, że West Ham United jest dla niego „idealnym zespołem” na tym etapie jego kariery. Reprezentant Włoch podpisał wczoraj pięcioletni kontrakt (z dodatkową opcją rocznego przedłużenia go), tym samym finalizując długie negocjacje pomiędzy West Hamem a Sassuolo. Scamacca w zeszłym sezonie strzelił 16 goli w Serie A.

W rozmowie z Jamesem Richardsonem, urodzony w Rzymie napastnik powiedział, że nawiązał „natychmiastowe porozumienie” z menedżerem Davidem Moyesem i nie może się doczekać rozpoczęcia relacji z jego nowymi kolegami z drużyny oraz całą społecznością West Hamu.

Jak opisałbyś siebie jako gracza?

Jestem nowoczesnym graczem, który jest wysoki, techniczny i potrafi grać w polu karnym lub poza nim.

Reakcja fanów West Hamu na Twój transfer jest bardzo pozytywna, a dzięki sukcesom poprzednich Włochów w West Hamie, takich jak Paolo Di Canio, wiele od ciebie oczekują. Jaki jest Twój przekaz w ich kierunku?

Mam nadzieję, że będziemy się szanować, lubić, wspierać i razem osiągniemy sukces.

Zainteresowanie Tobą z całej Europy było bardzo duże. Dlaczego zdecydowałeś się przyjechać do West Hamu?

Zdecydowałem się przyjechać  tutaj ze względu na projekt, przedstawiony mi plan i fakt, że oni bardzo mnie chcieli. Rozmawiałem z szefem, przywitał mnie i natychmiast odnaleźliśmy porozumienie, a to ważne.

Co myślisz o dołączeniu do West Ham United i perspektywach gry w Premier League?

Jestem naprawdę podekscytowany. Długo czekałam na ten moment i jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. Granie w Premier League przez wiele lat było moim marzeniem. W zeszłym roku rozmawiałem z moim przyjacielem na WhatsApp i powiedziałem: „Pewnego dnia chcę grać w Premier League”, a teraz to się ziściło.

Co wiesz i czego oczekujesz od grania dla West Hamu i mieszkania w Londynie?

Nie wiem, czego się spodziewać, ponieważ nigdy wcześniej nie byłem w Londynie, ale znam West Ham i są dla mnie idealnym zespołem. Znam Pedro Obianga, ponieważ graliśmy razem w Sassuolo, a on był tutaj i mówił bardzo, bardzo dobrze o tym klubie. Jestem więc bardzo pozytywnie nastawiony.

Co Cię najbardziej ekscytuje?

Jestem najbardziej podekscytowany grą tutaj i mam nadzieję, że coś zdobędziemy wspólnie, ale najpierw chcę po prostu zacząć regularnie grać.

Twój debiut może miejsce w meczu z mistrzem Premier League, Manchesterem City 7 sierpnia – możesz więc zagrać przed rekordową liczbą  fanów na London Stadium. Jak się z tym czujesz?

Przy takich fanach myślę, że dajesz więcej niż masz. Znajdujesz siłę, by się iść do przodu, ponieważ oni cię inspirują. Nie wiem, jak to będzie, bo wszystko będzie nowe, ale dla mnie będzie to wspaniałe doświadczenie.

Miałeś w swojej karierze duże wyzwania, takie jak przeprowadzka z Lazio do Rzymu jako chłopiec, a potem wyjechałeś z Włoch do PSV w Holandii jako 16-latek – nigdy się nie bałeś?

Kiedy jesteś młody, to wielka rzecz przenieść się z Akademii Lazio do Romy, ponieważ jest to wielka drużyna. Nie, nigdy się nie bałem, ponieważ dużo pracuję i lubię podejmować wyzwania, podnosić swój poziom i dorównywać najlepszym na świecie. Jednak teraz to jest największe wyzwanie w mojej karierze, ale myślę, że da mi wiele i ja sam dam z siebie wszystko, abyśmy razem się rozwijali. Wcale się nie denerwuję.

W ostatnich miesiącach grałeś dla włoskiej reprezentacji. Czy rozmawiałeś z trenerem Roberto Mancinim o przyjeździe do Anglii, przejściu do West Hamu i o tym, co to oznacza dla Twojej międzynarodowej kariery?

Rozmawialiśmy zanim tu przyjechałem, a on powiedział, że to dla mnie najlepsze miejsce – to pomoże mi stać się lepszym i poprawić wiele rzeczy, ponieważ Premier League to najlepsza liga.

Mówisz naprawdę dobrze po angielsku. Gdzie się uczyłeś?

W Holandii, gdzie grałem dla PSV i PEC Zwolle.

Wiemy o Twojej szybkości w grze, wspaniałym utrzymywaniu piłki, sztuczkach i mocnych strzałach. Jaki jest Twój ulubiony aspekt gry?

Myślę, że najbardziej lubię strzelać … taaak, uwielbiam strzelać!