Silkeborg IF Invest A/S poinformował dziś rano giełdę w Kopenhadze, że sprzedaż Frederika Alvesa Ibsena jest bardzo bliska. Komunikat stwierdza, że ​​SIF otrzymał informację, że indywidualne warunki gracza zostały spełnione. 

W komunikacie giełdowym z 10 października SIF poinformował o toczących się negocjacjach. Dziś uzupełniono że jedyne nierozstrzygnięte zastrzeżenie w umowie transferowej, to osiągnięcie zezwolenia na pracę i pobyt.

Firma oczekuje, że nastąpi to przed końcem roku, co pozwoli zawodnikowi na formalną zmianę klubu w styczniu 2021 roku .

SIF nie podaje, którego klubu dotyczy zmiana Frederika Alvesa Ibsena. Wiadomo  jednak, że chodzi o West Ham United.

Spółka podniosła oczekiwania finansowe upewniając się, że sprzedaż będzie miała miejsce. Korekta opiera się na wzroście ceny.

Zawodnik udał się już do Londynu, aby sfinalizować styczniowy ruch

Dodanie gracza takiego jak Alves ucieszy fanów, biorąc pod uwagę jego potencjał. Mało prawdopodobne jest jednak, że zostanie natychmiast rzucony na głęboką wodę. Najpierw dostanie czas na zaklimatyzowanie się w najwyższej lidze Anglii, jeśli pomyślnie ukończy przejście do West Ham.

Ibsen przeszedł do Silkeborga, ale ma brazylijskie pochodzenie i spędził czas w młodzieżowych szeregach Coritiba.

Zaliczył prawie 50 występów w pierwszej drużynie dla Silkeborga, co jest dość imponujące, biorąc pod uwagę jego wiek. Regularnie pojawia się w reprezentacji Danii do lat 21.