Według Claret&Hugh Fabian Balbuena prawdopodobnie zdecyduje się latem opuścić West Ham United. 29-latek dołączył do Młotów podczas letniego okienka transferowego w 2018 roku, za około 6,5 miliona funtów. Wówczas West Ham grał pod wodzą Manuela Pellegriniego.

Balbuena zarabia około 40tys. funtów tygodniowo, a opinie o jego występach we wschodnim Londynie były bardzo różne. Biorąc pod uwagę fakt, że przed rozpoczęciem następnego sezonu będzie miał 30 lat, przeniesienie go zamiast oferowania mu nowej umowy jest prawdopodobnie najwłaściwszym posunięciem.

Balbuena powiedział w zeszłym miesiącu, że wkrótce przedyskutuje swoją przyszłość z Młotami i podejmie decyzję. Według portugalskiego eksperta ds. transferów Pedro Almeidy, obrońca zdecydował się wrócić do Brazylii.

Strata Balbueny nie byłaby katastrofą dla West Ham, ale może zmusić Moyesa do działania na rynku transferowym. To jednak pochłonęłoby jego cenne fundusze, które są przeznaczone na obsadzenie  innych, na tą chwilę priorytetowych pozycji.