West Ham United może w styczniu pozyskać Keane’a Lewisa-Pottera z Hull City – informuje ExWHUemployee. 20-latek jest wschodzącą gwiazdą Tygrysów i po transferze mógłby pójść w ślady Jarroda Bowena.

Lewis-Potter ma status wschodzącej gwiazdy na KCOM Stadium i jest porównywany do Bowena, który blisko dwa lata temu zamienił Hull na wschodni Londyn. Młody Anglik jest obserwowany przez skautów Młotów już od kilku miesięcy, ale w styczniu West Ham zrobi pierwsze ruchy, w kierunku zakontraktowania go na London Stadium.

– Jest gracz w Championship na którego zwrócił uwagę West Ham. To skrzydłowy Hull City, Keane Lewis-Potter. Fani porównują go do Jarroda Bowena. Ma tę samą etykę pracy i taki sam potencjał. Jest bardzo podobnym graczem jak Bowen, więc warto przyjrzeć się jego sytuacji – powiedział w podcaście ExWHUemployee.

20-latek występuje głównie jako lewoskrzydłowy, ale z powodzeniem może grać na innych pozycjach w ofensywie. W tym sezonie zdobył cztery bramki i zaliczył cztery asysty, w 21 meczach Hull City, w Championship. Pomocnik jest wyceniany na 12 milionów funtów.