Nie jest tajemnicą, że West Ham United chce w styczniu, sprowadzić na London Stadium, Nathana Ake. Jak informuje Eurosport, Holender również jest zainteresowany transferem do drużyny Davida Moyesa.

West Ham nie będzie miał łatwego zadania, bo o środkowego obrońcę zabiega też Newcastle United. Menedżerem Srok jest Eddie Howe, który przez kilka sezonów prowadził 26-latka w AFC Bournemouth. Za Młotami może przemawiać status w tabeli. Gracze z London Stadium biją się o europejskie puchary, ale Newcastle jest pogrążone w walce o utrzymanie w Premier League.

Innym kłopotem może być nastawienie Manchesteru City na odejście Ake. Pep Guardiola chce mieć czterech środkowych obrońców w kadrze pierwszego zespołu i nie jest przygotowany na odejście żadnego z nich. Wiele wskazuje na to, że Obywatele zablokują odejście obrońcy z Etihad Stadium.

Eurosport informuje również, że na London Stadium powróciły nadzieje na pozyskanie w styczniu Jessego Lingarda. Kilka klubów obserwuje sytuację Anglika, ale temu podoba się perspektywa powrotu do wschodniego Londynu.

Ake i Lingard są postrzegani jako odpowiednie osobowości i jakość, aby klub mógł zrobić kolejny krok w tym sezonie. Będzie to też sygnał do zawodników będących w klubie, aby związali na dłużej swoją przyszłość z The Irons.