Southampton jest zainteresowane podpisaniem kontraktu z obrońcą Ryanem Fredericksem tego lata. Pod koniec maja West Ham United oficjalnie ogłosił, że prawy obrońca opuści klub, mając na swoim koncie 77 występów od czasu przybycia na London Stadium latem 2018 roku.

Wiadomość ta była oczekiwana od jakiegoś czasu, jednak to Fulham było wskazywane jako najbardziej prawdopodobny cel podróży Fredericksa. Zważywszy, że Cottagers są bardziej zainteresowani podpisaniem kontraktu z Neco Williamsem z Liverpoolu,  ruch dla gracza West Hamu wydaje się być poza rozmowami. Może to jednak pozostawić Southampton miejsce na negocjacje tego lata – rzekomo poważnie są zainteresowani bocznym obrońcą.

Mówiąc o podcaście The West Ham Way, informator zauważył: Southampton to jeden z klubów, który jest zainteresowany Fredericksem. Middlesbrough również złożyło ofertę, więc potencjalnie zawodnik może grać w niższej lidze, jeśli zdecyduje się na ten klub. 

Fredericks zagrał 15 razy we wszystkich rozgrywkach w zeszłym sezonie, więc najwyraźniej nadal ma coś do zaoferowania w piłce nożnej. Mając duże doświadczenie w Premier League, przejście do Southampton może być rozsądnym posunięciem – zwłaszcza, że ​​przeszedłby bez opłaty transferowej.

Prawy obrońca Świętych, Tino Livramento wciąż jest na drodze do wyzdrowienia po tym, jak pod koniec ubiegłego sezonu doznał poważnej kontuzji kolana. Jeśli Ralph Hasenhuttl zechce wzmocnić tę pozycję latem, Fredericks może być doświadczoną, ale tanią opcją, aby wkroczyć i zapewnić doświadczenie i rywalizację na tej pozycji.

Middlesbrough podobno już „złożyło ofertę”

Ten ruch byłby dla nich bardzo sensowny, ponieważ Djed Spencec chce tego lata dołączyć do Tottenhamu Hotspur. Być może Southampton będzie miało więc rywalizację w walce o pozyskanie Ryana Fredericksa.