Trzy kluby z Football League interesują się środkowym obrońcą West Hamu – Ajim Alese. Młoty chcą wypożyczyć Anglika, ale zainteresowane kluby preferują transfer definitywny.

Cardiff City, Middlesbrough i MK Dons – to kluby, którzy przyglądają się sytuacji obrońcy Młotów. West Ham chciałby wypożyczyć swojego gracza na sezon, aby ten zebrał doświadczenie w seniorskim futbolu. David Moyes nadal wierzy w tego zawodnika i rozważa wypożyczenie, ale zainteresowane kluby preferują transfer definitywny.

Alese nie ma większych szans na grę w pierwszym zespole Młotów i jego transfer do klubu z niższego szczebla rozgrywkowego, może być dobry dla rozwoju 21-latka. Na London Stadium nie dostanie wystarczającej liczby minut, gdyż menedżer WHU ma do dyspozycji Craiga Dawsona, Kurta Zoumę, Angelo Ogbonnę i Issę Diopa. Niebawem koszulkę Claret & Blue ma przywdziać Nayef Aguerd, a więc konkurencja jest bardzo duża.

W minionym sezonie Aji Alese rozegrał tylko jeden mecz w seniorskiej drużynie Młotów – z Dinamem Zagrzeb w Lidze Europy.