Zapraszamy na cotygodniowy raport od ExWHUemployee, w którym informuje o najnowszych doniesieniach z klubu. Nie zabrakło ciekawych informacji transferowych oraz raportu zdrowotnego.

Transfery

– Transfer Nikoli Milenkovicia do West Hamu upadł. Problemem były zbyt wysokie wymagania agentów Serba – chcieli około 5-7 milionów funtów prowizji. David Moyes obserwował te negocjacje i stwierdził, że obrońca nie był aż tak bardzo zainteresowany transferem na London Stadium. W innym razie naciskałby na agentów, aby dograć ten deal.

– West Ham nadal stara się o pozyskanie Kurta Zoumy, który zawsze był numerem jeden dla Davida Moyesa. Chelsea zależy na tym, aby się go pozbyć i w jego miejsce zakontraktować Kounde z Sevilli.

– Młoty przyglądają się też innym graczom Chelsea – m.in. Rossowi Barkley’owi, Rubenowi Loftus-Cheekowi oraz Tiemoue Bakayoko. Klub spogląda na graczy, którzy nie mają szans na regularną grę w klubie ze Stamford Bridge.

– Środkowy obrońcy: Duje Caleta-Car (Olympique Marsylia) oraz Joe Worrall (Nottingham Forest) nadal są w kręgu zainteresowań Młotów.

– West Ham jest nadal bardzo zainteresowany pozyskaniem Jessego Lingarda i wkrótce złoży za niego ofertę. Anglik ma wątpliwości czy rzeczywiście będzie grał w Manchesterze United, pomimo gwarancji Ole Gunnara Solskjaera. Lingard jest otwarty na rozmowy.

– W klubie z London Stadium spodziewają się więcej ruchów na rynku transferowych bliżej końca okienka transferowego.

Kontuzje

– Arthur Masuaku może być dostępny na poniedziałkowy mecz z Leicester City, po tym jak rozegrał, wczoraj 90 minut w starciu U-23 przeciwko Arsenalowi.

Kontrakty

Vladimir Coufal dostał ofertę nowego kontraktu z niewielką podwyżką. Nieprawdą są plotki mówiące, że dostał ofertę na tym samym poziomie finansowym i ją odrzucił. Klub chce wynagrodzić Czecha za bardzo dobry pierwszy sezon w Premier League, pomimo tego, że ma jeszcze praktycznie 4 lata obecnej umowy (ta wygasa w 2023 roku, ale klub ma możliwość jednostronnego przedłużenia o dwa sezony).