Wczoraj na łamach francuskiego L’Equipe pojawiła się informacja o zainteresowaniu West Hamu, napastnikiem Borussii M’Gladbach, Allasane Plea. Chwilę później ExWHUemployee na swoim Patreonie odniósł się do tych doniesień. 

Powiedzieć, że West Ham potrzebuje napastnika, to nic nie powiedzieć. Młoty mają w pierwszej linii tylko Michaila Antonio, który jest podatny na kontuzje. Klub z London Stadium obserwuje rynek, w poszukiwaniu nowego snajpera. We wtorkowy wieczór w mediach, pojawiła się informacja o zainteresowaniu Alassaną Plea, występującego na co dzień w Bundeslidze.

Jak się okazuje to nie West Ham zabiega o ten transfer, a agent francuskiego napastnika – o czym informował wczoraj ExWHUemployee. Londyńczycy byli mocno zainteresowani 28-latkiem, ale w 2018 roku kiedy to bronił barw Nicei. Przedstawiciele zawodnika w tym okienku transferowym zaoferowali Młotom usługi Plei, deklarując, że można go pozyskać za około 15 milionów funtów. Tak się jednak nie zdarzy, bo WHU skupia się na innych celach transferowych. Jakich? To na razie jest tajemnicą, bo nic konkretnego, w opinii publicznej się nie pojawia.

Plea udanie rozpoczął ten sezon, bo od zdobycia bramki w 1. kolejce Bundesligi, przeciwko Bayernowi Monachium. Ubiegłą kampanię jednokrotny reprezentant Francji zakończył z sześcioma bramkami, w 29 występach w lidze.

Do końca okienka zostało jeszcze 13 dni i okaże się kogo uda się ściągnąć na London Stadium.