ExWHUEemployee ujawnił w The West Ham Way, że umowa, choć jeszcze nie jest zawarta, będzie wymagać od klubu zapłaty odszkodowania za transfer 20-letniego obrońcy.

Istnieją jednak pewne przeszkody do pokonania, aby zdobyć podpis brazylijskiego obrońcy. Jedną nich, jest konkurencja ze strony innych klubów. Uważa się, że Fulham jest mocno zainteresowane zawodnikiem, podobnie jak inne kluby, które nie zostały wymienione.

Konieczne byłoby w tym przypadku uzyskanie pozwolenia na pracę, co może stanowić przeszkodę w potencjalnej transakcji

Luizão nie zaliczył jeszcze żadnego występu w reprezentacji Brazylii na żadnym poziomie, więc Młoty mogą mieć trudność z przekonaniem jakiejkolwiek komisji, że jest wystarczająco dobry, by przenieść się do Londynu. West Ham nie poddaje się jednak i nadal posuwa do przodu ze staraniami w nadziei, że porozumienie może zostać osiągnięte.

Młody, wysoko oceniany lewostronny środkowy obrońca rozegrał do tej pory tylko 14 spotkań dla Sao Paolo w brazylijskiej Serie A, jednak jego gra i tak przykuła uwagę ekspertów. Newman i londyńska grupa skautów ostatnio przyglądali się zawodnikom z Brazylii, a Luizão zwrócił ich szczególną uwagę.

W nadchodzących tygodniach powinno pojawić się więcej szczegółów – zapowiedział w audycji Ex.