Craig Dawson praktycznie na pewno opuści West Ham United, gdy tylko otwarte zostanie okienko transferowe. Odejście Dawsona pozostawi Davida Moyesa ze sporym problemem w obronie.

Dawson spędził trzy sezony we wschodnim Londynie po tym, jak początkowo dołączył do Młotów na wypożyczenie w 2020 roku. Od razu stał się ulubieńcem fanów  i od tamtej pory jest stałym graczem drużyny Moyesa.

Dawson ujawnił, że chce być bliżej swojej rodziny na północy Anglii i już latem zgłosił, że chce odejść

Żadna umowa nie została wówczas sfinalizowana, ale wydaje się, że 32-latek nadal jest zdecydowany opuścić Młoty i jest praktycznie pewne, że stanie się to jeszcze tej zimy.

Jeśli do tego dojdzie, potrzebny będzie nowy środkowy obrońca, ale największym pytaniem jest to, czy zarząd da o dyspozycji Moyesowi odpowiednią pulę pieniędzy, bo go pozyskać.

Pomimo tego, że Dawson wkracza w schyłkowe lata swojej kariery, jego odejście będzie ogromnym ciosem dla West Hamu

Zdobył kilka bardzo ważnych bramek podczas swojego pobytu we wschodnim Londynie i stał się bohaterem wśród fanów. Jego umiejętności przywódcze są bezcenne, a Moyes zawsze mógł na nim polegać, jeśli chodzi o konsekwentne występy na środku obrony.

Thilo Kehrer i Kurt Zouma będą mieli trudne zadanie do zrealizowania, jeśli Dawson odejdzie. To prawdopodobnie sprawi, że Moyes będzie musiał rozejrzeć się na rynku transferowym, aby ponownie rozwinąć swój dział defensywny.

  • Środkowy obrońca Spezii i reprezentant Polski, który właśnie pojechał na Mundial – Jakub Kiwior – stał się celem Młotów jeszcze latem. Calcio Mercato ujawniło niedawno, że zainteresowanie Polakiem nie spada, szczególnie w obliczu odejścia z West Hamu Craiga Dawsona.
  • Obrońca Sao Paulo Luizão, jest kolejnym, który wciąż jest na radarze West Hamu, a ExWHUEmployee donosi, że umowa kontraktowa między klubami jest już uszczegóławiana w związku ze styczniowym ruchem.

Wygląda na to, że West Ham już przygotowuje się do odejścia Dawsona, ale to raczej nie zapełni luki, jaką pozostawi po sobie sumienny i zawsze oddany Daws.