ExWHUemployee podsumował raporty łączące West Ham United z gwiazdą Wolves – Adamem Traore. The Telegraph poinformował niedawno, że Młoty są zainteresowane Hiszpanem. Ex twierdzi, że opłata 20 milionów funtów stanowi ogromne ryzyko i że jedynym sensownym rozwiązaniem, byłaby zmiana kupna na wypożyczenie.

Pisząc w swojej najnowszej aktualizacji transferowej dla West Ham Way, Ex odpowiedział na powiązania Traore z West Hamem

Nie wierzę, że w tej chwili istnieje jakiekolwiek poważne zainteresowanie Traore za tę cenę – napisał. W przeszłości klub interesował się tym zawodnikiem, ale nie sądzę, że jest to nazwisko, o którym wspominał ostatnio Moyes. Gracz jest również po niezbyt dobrym sezonie, więc wątpię, żeby klub chciał zaryzykować 20 milionów funtów i wysokie zarobki dla zawodnika, który jest poza formą. Jeśli dostępna będzie umowa wypożyczenia, może to zmienić sytuację, ale w tym momencie nie wierzę, że Traore jest celem Młotów.

Duże ryzyko – wydanie 20 milionów funtów na gracza, który jeszcze nie zarejestrował ani jednego gola lub asysty w 17 występach w Premier League, byłoby nierozsądne

Wypożyczenie może mieć jednak sens, ponieważ może skłonić Traore’a do udowodnienia swojej wartości i uzyskania transferu definitywnego do drużyny rywalizującej i walczącej o europejski futbol w każdym sezonie.

Czas pokaże, ale z pewnością na razie umieszczamy to w kategorii mało prawdopodobnego ruchu – jednak w styczniu sytuacja może się zmieniać bardzo dynamicznie.