Poszukiwania nowego napastnika w klubie z London Stadium trwają w najlepsze. Według brazylijskiego portalu Goal, West Ham negocjuje transfer Arthura Cabrala z FC Basel i do czwartku ma złożyć oficjalną ofertę. 

Szwajcarzy oczekują z swoją gwiazdę 15 milionów euro, a sam napastnik liczy na roczne zarobki na poziomie 2,5 miliona euro. Otoczenie piłkarza zostało poinformowane, że West Ham przygotowuje oficjalną ofertę, która ma spełnić wymagania Cabrala jak i jego pracodawcy.

Arthur Cabral był obserwowany przez skautów Młotów od wielu miesięcy, o czym niejednokrotnie informował ExWHUemployee, w swoich audycjach. W tym sezonie Brazylijczyk zdobył aż 27 bramek w 31 występach w koszulce FC Basel. Do tego dorobku dołożył osiem asyst.

Tak tego zawodnika w niedawnym wywiadzie dla Hammers News, opisywał szwajcarski dziennikarz, Andre Oechsner: – Jest bardzo silny i potrafi dobrze grać zarówno prawą jak i lewą nogą. Jest bardzo dobry w powietrzu i jest typową dziewiątką, która potrafi utrzymać piłkę. Ma też bardzo dobre wykończenie. Cabral choć nie jest najszybszym graczem, to ma świetny zmysł do strzelania goli. Moim zdaniem to nie jest kolejny Albian Ajeti. To jest znacznie lepszy napastnik.